Uudised

Juunis toimub Eesti esimene organisatsioonidevaheline väitlusturniir

laine uudised-laine
7. aprill 2016

11. juunil korraldab sotsiaalne ettevõte SpeakSmart Tallinnas esimest asutuste ja ettevõtete vahelist väitlusturniiri PUNKT. Turniirist saavad osa võtta need, kes ei ole varem professionaalselt väidelnud, kuid tunnevad kirglikku huvi argumenteeritud mõtetevahetuse vastu. Turniiri peakohtunik on Riigikogu liige Yoko Alender.

PUNKT on sportlik turniir, kus võitjaks ei osutu kiireimad jalad, vaid tugevaim argument. Korraldajad kutsuvad panema PUNKTile alguse enne suurt suve – 11. juunil MEKTORYs, kus 16 registreerinud võistkonda saavad väidelda globaalsetel ühiskonnapoliitilistel teemadel.

„Väitlemine õpetab ühelt poolt mõtlema ja oma mõtteid argumenteeritult väljendama, aga teisalt ka vastaspoolt kuulama. Mina usun, et neid oskusi on Eesti ettevõtete hüppeliseks arenguks hädasti vaja. Näen iga päev oma töös, kui suur kasu on sellest, kui inimene oskab mõtteid struktureerida, kui meeldiv ja tulemuslik on vestelda partneriga, kui tema mõtted on argumenteeritud. Iga tänapäevane ettevõtte peab küsima: miks me oleme olemas, kelle jaoks oleme olemas? Edasi on oluline, et ühiselt leitud vastust ka iga ettevõtte töötaja oma mõtete, tegude ja tegevuse kaudu edasi anda oskab“, selgitab oma videos turniiri PUNKT peakohtunik Yoko Alender, miks tasub osalema tulla.

Turniiril osalevad võistkonnad, kes pole kunagi varem väidelnud. Väitlusmeeskonnad on kaheliikmelised ja kokku saab väidelda kolm korda, järgneb finaal. Oma meeskonna saab juba praegu registreerida veebilehel www.vaitluspunkt.ee.

“Otsustasime osaleda, et panna proovile nii ennast kui ka väitlusklubis, mis tegutseb meie organisatsioonis juba mõnda aega, omandatud teadmised ning teada saada, milleks me võimelised oleme. Ootusi meil ei ole, aga tahaks proovida, mida tähendab osaleda väitlusturniiril,” ütleb Aljona Kallaste, Tallinna Linnakantselei jurist ja turniirile esimesena registreerunud meeskonna liige.

Turniiri korraldab sotsiaalne koolitus- ja konsultatsiooniettevõte SpeakSmart, argumenteerimisoskuste õpetaja ning asutuste ja ettevõtete väitlusklubide korraldaja Eestis.

Otselink videole Yoko Alenderiga: https://www.youtube.com/watch?v=zb2EJ7ppCzw

Lisainfo:
Helina Loor
SpeakSmart tegevjuht
helina.loor@speaksmart.ee
+372 520 8549

Katerina Danilova
kommunikatsioonikonsultant
katja.danilova@speaksmart.ee
+372 5918 5990