Uudised

“Kiibi või kaota” kutsub lemmikuid kiipima

laine uudised-laine
5. september 2016

Septembris ja oktoobris viib Eesti Loomakaitse Selts koostöös Varjupaikade MTÜ-ga läbi kampaaniat „Kiibi või kaota!“, mis paneb loomaomanikele südamele oma lemmikuid kiipida ja registreerida ning mille raames saavad mitmete linnade ja valdade kodanikud kiipida oma loomi tasuta.

Koostöös Varjupaikade MTÜ ja mitmete kohalike omavalitsustega korraldab Eesti Loomakaitse Selts erinevates Eesti linnades ja valdades lemmikloomade kiipimisüritusi, millest enamusel saavad 100 esimest kohaletulnud loomaomanikust elanikku kiipida oma lemmikuid tasuta ning kaugemalt tulnutele kehtib kiibistamisel soodushind 5 eurot. Lisaks registreeritakse värskete kiibisaajate andmed üleriigilisse lemmikloomaregistrisse LLR, kuhu pääsevad kodanikud ka ise riigiportaal www.eesti.ee kaudu. Koerte ja kasside kiibistamine ning registreerimine on kohustuslik paljudes Eesti kohalikes omavalitsustes.

„Iga vähegi liikuvam lemmikloom, nagu näiteks koer, kass, tuhkur või küülik, peaks olema varustatud riisitera suuruse nahaaluse kiibiga, mis kestab terve looma eluea ja aitab eksinud lemmiku tagasi koju. Viimast muidugi juhul kui kiibi ja loomaomaniku andmed on kantud vähemalt ühte üleriigilisse registrisse,“ ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ning tõdeb: „Kahjuks ootavad oma saatust varjupaikades mitmed tänavalt ära toodud loomad, kellel puudub kiip või kelle kiibi andmeid üleriigilistest lemmikloomaregistritest ei leia.“

Kiipimisüritused kestavad keskmiselt 3 tundi ja leiavad aset suuremates linna- või vallakeskustes: Narvas 10.09, Põltsamaal 13.09, Vinnis 14.09, Viljandis 17.09, Raplas 18.09, Räpinas 22.09, Kuressaares 24.09, Paides 25.09, Nõos 01.10, Haanjas 02.10, Rõuges 02.10, Sauel 08.10, Tapal 09.10, Vaivaras 15.10, Amblas 16.10. Täpsemate tingimuste, asukoha ja kellaaegade kohta saab infot Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehelt ja infotelefonilt 5267117 (tööpäeviti kell 9-17).

Oktoobrikuus pakuvad sama kampaania raames lemmikloomade kiibistamisel tavalisest soodsamaid hindasid ka mitmed loomakliinikud. Tavapärane lemmiklooma kiipimise hind on loomakliinikutes 20 eurot.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Lisainfo:
Liisi Moosaar
Kommunikatsioonijuht
Eesti Loomakaitse Selts
+372 5694 5773
liisi@loomakaitse.ee