Uudised

Kingi Targalt! aitab teadlikke kinke valida

laine uudised-laine
4. detsember 2017

Täna, 1. detsembril algab kampaania “Kingi targalt”. Algatuse eesmärk on pakkuda lahendusi neile, kes on väsinud lõputust poodlemisest ning soovivad teha teadlikke kingivalikuid.

Algatuse vedaja Katrin Pärgmäe sõnul oli eelmise aasta Kingi Targalt! algatus väga populaarne. “Nägime, et inimesed soovivad pääseda lõputust ostlemisest, kuid vajavad veidi nõu ja tuge. Eelmisel aastal rääkisime peamiselt laste kingitustest, sest nende jaoks on jõulurõõmu ja ühe soovitud kingi leidmine kõige olulisem. Sel aastal lisasime mitu teemat – kogume ideid, mida toredat võiks päkapikud tuua, räägime võimalustest elamuskingituste tegemisel ja koondame info Eesti väikeste kingitootjate või heateo kingituste kohta.”

Laste kingituste ja mänguasjade teema on sel aastal Kingi Targalt! Kodulehel oluliselt pikemalt lahti kirjutatud. Lehelt saab ideid laste mänguasjade korrastamiseks terve aasta vältel, mitte ainult pühadeajal. Näiteks, kui plastmassist vilkuvad ja ainult ühe funktsiooniga mänguasjad laste loovusele kaasa ei aita, siis millised mänguasjad nende asemel valida? Mida kinkida, kui tahaks toetada liikumist, mida peale hakata moehulluse mänguasjadega?

Jõuluaegne tarbimine on nii Euroopas kui USAs väljunud igasuguse kontrolli alt ning see ei jäta mõju avaldamata ka loodusele ning keskkonnale. Näiteks on USAs kuus kuud peale jõule kasutuses 1% kinkidest ehk võib öelda, et jõulukinkide peamine tulemus on prügi tootmine, rääkimata nende asjade valmistamiseks ja transpordiks kulutatud loodusvaradest ja selle käigus tekkinud saastest.

Kingitused on igal juhul osa meie jõulutraditsioonist. Kinkimine on oluline ja inimestele meeldib, kui neid meeles peetakse – ilma kingitusteta jõulud oleksid kurvad. Soovime, et jõulud muutuksid taas inimeste pühaks ja kinki otsides uurime ennekõike kingi saajat ja tema soove, mitte ei lähe ideid otsima supermarketist, mille reklaam ütleb “Miljon toodet. Midagi ikka leiad”.

Algatuse leht: www.terveilm.ee/kingitargalt

FB sündmus: https://www.facebook.com/events/134642077239525/

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe

Kommunikatsioonijuht

katrin@terveilm.ee

+372 56623823