artikkel

“Kodanikuks olemise ABC” alustab

laine
11. september 2023
Foto:

Peagi alustavad rahvaülikoolides üle Eesti tasuta “Kodanikuks olemise ABC” kursused. Hoia silm peal oma piirkonna rahvaülikooli infol ja ka Hea Kodaniku portaalil, sest jagame järgmiste kursuste eel ka nende kohta täpsemat infot. Hiiumaal on kursus alguse saanud.

Kursus koosneb erinevatest kogukonnaringidest, kus luuakse esmalt turvaline õhkkond ja võimalus olla aktiivselt kaasatud. Selleks on sobilik näiteks õpiringi meetod, kus läbiviija pole ekspert, vaid toetab ja suunab arutelu protsessi, et kõik saaksid kaasa mõelda ja aruteludes panustada, oma teadmiste ja kogemustega õpitaksegi teineteiselt.

Osalemine annab inimestele võimaluse luua uusi suhteid ja omandada oskusi, mis omakorda lubavad aidata kaasa oma kogukonna arengule.

Septembris algavad kursused:

12. septembril Tartu Rahvaülikoolis – juhendaja Kai Klandorf (Vabaühenduste Liidu juhataja);

13. septembril Pärnus Nooruse Majas – juhendaja Helin Laane.

Eesti Rahvaülikoolide Liidu projekti “Kodanikuks olemise ABC” eesmärk on tõsta Eesti täiskasvanute teadlikkust demokraatliku ühiskonna toimimisest ja kestliku arenguga seotud väljakutsest ning luua eeldused kodanikuteadlikkuse ja -aktiivsuse suurenemiseks. Kursused toimuvad kõigi 15 maakonna rahvaülikoolis.

Projekti rahastab Norra Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.