Uudised

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada tuleva nädala lõpuni

laine uudised-laine
19. oktoober 2018
Siseministeerium kutsub kuni pühapäeva, 28. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele.

Siseministeerium annab kahekümne esimest korda välja kodanikupäeva aumärke inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Nad on inimesed, kes haaravad initsiatiivi ja võtavad vastutuse häid asju ära teha.

Kandidaate saavad esitada kõik inimesed, olgu siis eraisikuna või organisatsiooni nimel. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti. Kodanikupäeva aumärgid annab 28. novembril toimuval pidulikul tänuüritusel üle siseminister Andres Anvelt. Samal üritusel kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja tänavuse aasta kodaniku. Tänavu 26. novembrist 2.detsembrini toimub taas ka maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mil tutvustatakse erinevaid kodanikualgatusi.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel https://www.siseministeerium.ee/kodanikupaev

#kodanikupäev #aumärk #kodanik #tunnustus #heakodanik

Lisainfo:
Merje Klopets
Siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik
Tel +372 612 5033, mob +372 5212 892
merje.klopets@siseministeerium.ee