Uudised

Konkurss tõi 84 uut ideed ühiskondlike murede lahendamiseks

laine uudised-laine
4. mai 2016

Lahenduste konkursile laekus 84 uut ideed ühiskondlike probleemide lahendamiseks. 2.mai südaööl lõppenud konkursile laekunud ideedes otsiti lahendusi noorte sõltuvushäiretest kuni keskkonda puudutavate probleemideni. 

Esimest korda toimuvale konkursile saabunud ideid iseloomustavad uudsed lahendused, mida pole varem Eestis testitud. 12. maiks selguvad meeskonnad, kes saavad oma ideed esitleda Nõuandvale kogule. Kaheteistkümnest parimast valib Nõuandev kogu 20. maiks kuus meeskonda, keda ootab ees suvine Heateo Sihtasutuse korraldatav inkubaator. 

Mari-Liis Dolenko Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist peab saabunud ideede hulka esmakordselt toimuva konkursi kohta väga heaks. „84 idee seast võib kasvada välja nii mõnigi suurepärane lahendus, mis konkursi abil kiiresti hea hoo sisse saab,“ on Dolenko kindel.

“Meil hea meel, et saabus nii tõenduspõhiseid lahendusi kui ka kogukondlikke programme,” ütles Pirkko Valge Heateo Sihtasutusest. Eriliselt valmistas Valgele rõõmu, et saabus ka ideid, mis pööravad tähelepanu vaimse tervise ja liikumisega seotud küsimustele.

Suve jooksul saavad meeskonnad uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudelist, pitšimisest ja kommunikatsioonist. Mentoritena löövad kaasa Priit Mikelsaar, Armin Kõomägi, Ethel Voites, Kei Karlson, Katriin Jüriska, Gunnar Toomemets, Maarja Pehk, Keit Fomotškin, Kristjan ja Kaspar Korjus. Nimekiri täieneb veelgi. 

Septembris valib Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) kuni kolm lahendust, millest iga elluviimist toetatakse kuni 25 000 euroga.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital on Siseministeeriumi haldusalas olev organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Aastatega on erinevate konkursside ja taotlusvoorude raames arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud tuhandeid kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti.

Heateo Sihtasutus on filantroopide käivitatud organisatsioon, mis kasvatab ja käivitab ühiskondlike probleeme lahendavaid algatusi aastast 2003. Heateo portfellist on sirgunud organisatsioonid nagu SA Noored Kooli, MTÜ Uuskasutuskeskus, Terve Eesti SA, SA Kiusamisvaba Kool.

Lisainfo:
Anna Lindpere
Kommunikatsioonijuht
Heateo SA
Tel 5646 3229
e-post: anna.lindpere@heategu.ee

Martin Laidla
Infojuht
Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Tel 5867 9175
e-post: martin@kysk.ee