artikkel

Koolitus “Kuidas viia läbi mõjusaid kommunikatsioonikampaaniaid?”

laine
25. jaanuar 2024
Foto:

Vabaühenduste Liit ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis kutsuvad vabaühenduste töötajaid mõjusa kommunikatsioonikampaania korraldamise koolitusele 28. veebruaril kell 14.00-18.00 Euroopa Liidu Maja I korruse konverentsiruumis (Rävala pst 4, Tallinn). Koolituse viib läbi Sandra Kamilova.

Kommunikatsioonikampaania võib olla mõjus tööriist mitmel eesmärgil – teadlikkuse tõstmisel, maine kujundamisel, müügi tõstmisel, liitlaste leidmisel ja ühiskonnas muutuste saavutamisel.

Edukas kommunikatsioonikampaania nõuab aga hoolikat planeerimist ja mitmete aspektide läbi mõtlemist, mida koolitusel ka käsitleme, et valmistada osalejad ette tõhusate ja terviklike kampaaniate loomiseks. 

Koolituse teemad: 

  • Kommunikatsioonistrateegia põhimõtted: kuidas arendada kommunikatsioonikampaania strateegiat ja seda ellu viia?
  • Sihtgrupi analüüs: kuidas defineerida oma sihtgrupid ja kommunikatsioonikampaaniat nende järgi kohandada?
  • Sõnumiarendus: kuidas luua selgeid ja mõjusaid sõnumeid, mis sihtgruppi kõnetavad?
  • Kanalite valik: mille kasuks otsustada? Kas kasutada traditsioonilist meediat, reklaami, üritusi või digiturundust? 
  • Kampaania loomine: kuidas sünnib kampaania kontseptsioon ja kui oluline on selle visuaalne keel? 
  • Kommunikatsioonikampaania elluviimine: kuidas luua plaan ja selle ajakava järgi liikuda? Kas võib olla paindlik?
  • Kriis kommunikatsioonikampaanias: kuidas olla valmis ootamatusteks?
  • Vastutustundlik kampaania: mille peale tuleb kindlasti selles võtmes mõelda?

Koolitusel analüüsime ka näidiskampaaniate edukust ja teeme ühiselt praktilisi harjutusi kommunikatsioonikampaaniate planeerimiseks.

Sandra Kamilova on Miltton New Nordics valitsussuhete suuna juht ja strateegiline konsultant. Varasemalt on ta töötanud välisministeeriumis, kaitseministri ja Riigikogu esimehe nõunikuna ning nõustanud ja olnud toeks Sotsiaaldemokraatliku erakonna valimiskampaania elluviimisel 2015. aasta Riigikogu valimistel. Ta on osalenud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldamises ja juhtinud Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimise kampaania kommunikatsiooni. Aastatel 2013-2014 oli ta Euroopa Noortefoorumi juhatuse liige, seistes noorteorganisatsioonide huvide eest Euroopa tasandil. Sandra on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis rahvusvaheliste suhete erialal.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.

 PS! Igast organisatsioonist ootame ühte esindajat.

Koolituse korraldamist rahastab Euroopa Parlamendi Büroo Eestis ning see on osa üheskoos.eu algatusest, mis valmistab kodanikuühiskonda ette 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimisteks.