Uudised

Korruptsioonivastase teo tunnustuse saanud näitus avab uksed

laine uudised-laine
12. detsember 2017
Alates tänasest saab tutvuda keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja Tartu kunstikooli poolt korraldatud näitusega “Korruptsiooni mitu nägu”.

Õppurite kunstiprojekti eest andis ühing Korruptsioonivastane Eesti keskkriminaalpolitsei  korruptsioonikuritegude büroole aasta korruptsioonivastase teo tiitli.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo algatas projekti, mille raames kaasati Tartu kunstikooli tudengeid ja loodi korruptsiooni kujutavaid visuaale. Projekti eesmärk oli kaasata noori korruptsioonikuritegude ennetamisse ja jagada noorte endi nägemust korruptsioonist.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti leidis, et ettevõtmine on igati väärt aasta korruptsioonivastase teo tiitlit.

„Otsustasime seekord avaldada tunnustust algatusele, mille rõhuasetus on just kuriteo ennetusel, kuna ennetustöö on korruptsioonivastase võitluse üks tugisambaid,“ ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Erkka Jaakkola. „Äärmiselt oluline on, et ka noored oleksid teadlikud ja oskaksid märgata võimalikke korruptsioonijuhtumeid.“

Ühingu Korruptsioonivaba Eesti liikmete poolt ellu kutsutud konkursi eesmärk on tunnustada tegu, mis on tunnustamisele eelnenud aasta jooksul olnud märgilise tähtsusega korruptsioonivaba ühiskonna saavutamisel. Korruptsioonivastane tegu on aidanud kaasa korruptsiooni tõrjumisel,  laiendanud korruptsioonialast arutelu, edendanud ja toonud kaasa uuendusi korruptsiooniennetuses, muutnud organisatsiooni või valdkonna korruptsioonivabamaks. Eelmisel aastal tunnustas ühing Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni seoses järjepideva tööga toomaks selgust, mil määral võib avalikke vahendeid erakondlikeks eesmärkideks kasutada.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on korruptsioonivastane tegevus ja läbipaistvuse suurendamine ühiskonnas ning Transparency Internationali esindaja rolli täitmine Eestis.

Valminud töödega on võimalik tutvuda alates 12. detsembrist ministeeriumite ühishoone esimesel korrusel Tallinnas, aadressil Suur-Ameerika 1.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti

Anni Jatsa

anni.jatsa@transparency.ee

562 44 960