Uudised

Korvpallilahing loomade heaks – 1182 Tallinn vs kuulsad mehed

laine uudised-laine
26. jaanuar 2016

Eesti Loomakaitse Seltsi eestvedamisel astuvad 12 tuntud Eesti meest sõbrapäeval, 14. veebruaril Audentese spordihallis korvpallilahingusse Eesti edukaima korvpallinaiskonnaga „1182 Tallinn“, aidates sellega tasuda hättasattunud kodu- ja metsloomade raviarveid. Kõik huvilised on oodatud võistlusele kaasa elama!

Eesti esimene loomadele head tegev korvpallilahing toimub sõbrapäeval, 14. veebruaril 2016, kell 12-14 Tallinnas, Audentese spordihallis. Võistlustulle astumist on tänaseks kinnitanud Jüri Ratas, Tomi Rahula, Raimondo Laikre, Rainer Vakra, Robert Rool, Tõnis Niinemets, Indrek Raadik, Marko Kiigajaan, Velvo Väli ja Rauno Märks. Vastamisi minnakse Eesti edukaima korvpallinaiskonnaga “1182 Tallinn”. Kuulsuste treeneriks on Jaanus Levkoi. Publiku hulka oodatakse nii loomasõpru, korvpallifänne kui ka kõiki teisi huvilisi. Piletite eelmüük toimub pakkumisteportaalis Cherry.ee (https://cherry.ee/heategevuslik-korvpallivoistlus-eesti-loomakaitse-seltsile), pileteid müüakse ka kohapeal. Kogu piletimüügist saadud tulu läheb Eesti Loomakaitse Seltsile 2016. aastal hättasattunud kodu- ja metsloomade raviarvete tasumiseks.

„Möödunud aastal kulus Eesti Loomakaitse Seltsil abivajavate loomade raviarvete tasumiseks 24 021,63 eurot. Uus aasta on alanud väga raskelt: külmunud ja hüljatud loomadest teatatakse meile varasemast rohkem ning tegemist vajavad mitmed kulukad protseduurid. Juba ainuüksi ühe koera Reksi raviarved ületavad lähikuudel kokku üle 2500 euro: operatsiooni ja ravi vajavad tema mõlemate tagakäppade põlveliigesed, et suurepärase iseloomuga, ent lühikese keti otsa aastateks hüljatud koer saaks tulevikus joosta ja elust rõõmu tunda,“ selgitab heategevusliku korvpalliürituse vajadust Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Merli Jürisoo ning lisab: „Meil on hea meel tõdeda, et Eesti Meistritiitli võitnud korvpalliklubi ja 12 tuntud Eesti meest on valmis loomade nimel osalema sel suurepärasel üritusel. Nüüd veel jääb üle loota, et saali 1000 istekohta täituvad publikuga!“

„Ma olen väga tänulik võimaluse eest ühendada minu lemmikspordiala korvpall nii ülla eesmärgiga.  Loodan 14. veebruaril saalis näha paljusid oma sõpru ja tuttavaid. Hättasattunud loomade raviarvete tasumiseks raha kogumine on äärmiselt tore viis, kuidas valentinipäeva tähistada,“ kommenteerib üritusel osalemist Riigikogu aseesimees ja Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Lisainfo:
Liisi Moosaar
Kommunikatsioonijuht
Eesti Loomakaitse Selts
+372 5694 5773
liisi@loomakaitse.ee