Uudised

Kuidas arhiveerida kõik, mis kogunenud?

laine uudised-laine
15. september 2015

Eesti Gaidide Liit kutsub vabaühendusi, eriti noorteühendusi infopäevale oma ühenduses materjalide korrastamisest. Infupäevi on kaks: 7. oktoobril Tallinnas ja 16. oktoobril Tartus.

Tuleb Sulle tuttav ette olukord, et aastatega on kogunenud palju dokumente, millele enam pilku ei heida, ent ära visata ka ei julge või ei raatsi? Need võivad olla paberkandjatel või arvutis failidena. Igaüks peidab endas kellegi rohket vabatahtlikku tööd, oma ajale kohaseid uusi ideid või ettevõtmisi.

Kutsume Sind infopäevale, et saada sotti, kuidas meie oma materjalid korrastasime, arhiiviks ette valmistasime, arhiivi lõime ning edaspidiseks tingimused kujundasime, et vältida sellist materjalide kuhjumist.

Anname Sulle viiteid, infot ja abimaterjale oma dokumentide korrastamiseks ja arhiveerimiseks.

Infopäevad toimuvad koostöös maakondlike arenduskeskustega:

7. oktoobril kell 11:45–14:15 Omavalitsusmajas Tallinnas, aadressil Sirge 2 Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse korraldatava koolituspäeva ühe osana, registreeri HEAKi veebilehel.

16. oktoobril kell 13–16 Tartu Loodusmajas, aadressil Lille 10, registreeri oma osalus.

Osavõtt infopäevast on Sinu jaoks eelregistreerimisel tasuta, selle eest tasutakse EMP Vabaühenduste fondi vahenditest. Palun ole vastutustundlik ja tule kohale, kui oled end juba registreerinud. Registreerimine lõpeb ruumi mahtuvuse täitumisel. Registreerimisel antud e-posti aadressile saadame täpsema kava ning soovi korral abistavad materjalid.

Lisainfo: arhiiv@gaidid.ee.

Eesti Gaidide Liidu projekti “Ühenduste arhiivid” rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel.

Eesti Gaidide Liit on noorteorganisatsioon, kuhu on koondunud gaidlikus liikumises osalevad noored ja noortejuhid Eestis. Liikumine on alguse saanud Eestis 1920ndatel aastatel, mil seda edasi kandi välisriikides ning Eestis nn põranda all. 1989.aastast on taas Eestis tegutsenud gaidid avalikult, paljude noorte ja ühiskonna huvides. Täna on Eesti Gaidide Liid gaidide maailmaorganisatsiooni täisliige, akrediteeritud noortejuhtide koolitussüsteemiga ning koondab paarikümmet tegutsevat gaidiüksust.