artikkel

Kuidas käib tegijate käsi? Changemakers Academy

laine
Foto: Changemakers Academy

Kodanikuühiskonna aasta tegijad ei pinguta üksnes 12 kuu jooksul, vaid panustavad ühiskonda järjepidevalt aasta aasta järel. Kuidas käib möödunud aastatel tunnustatud ühenduste käsi, uurisime tunamulluse aasta innustaja Changemakers Academy käest. Vastas programmi eestvedaja Erkki Kubber.

Kuidas Changemakers Academyl läheb? Mis on olnud 2020. aasta suurim õnnestumine?

Changemakersil üleüldiselt ja Changemakers Academy programmil läheb suurepäraselt. Kaks aastat, mis on möödunud auhinna saamisest, on läinud kiirelt. Oleme vahepeal osalejate arvu kahekordistanud ja see aasta on olnud eriti hea, sest esimest korda oleme avanud ka regulaarselt toimuvad kursused noortele igal ajal, igas kohas. Seega võimalus õppida seda, mida koolis ei saa, on igale noorele veelgi käegakatsutavam.

Mis teie valdkonnas laiemalt toimub, mis on hetke suurim väljakutse?

Nii nagu enamikes valdkondades on ka noortega seonduvalt olnud suurim väljakutse uue reaalsusega kohandumine (loe: Covid-19). Meie endi kui ettevõtte seisukohast on see kohandumine olnud lihtne, sest tegutsesime ka varasemalt juba väga paindlikult. Tiimi liikmed asuvad meil nii või naa erinevates Eesti nurkades. Noorte poole pealt on see toonud meile kaasa ainult head, andes võimaluse muuta enda programme ja kursuseid paindlikumaks. See on toonud omakorda alla nendega seonduvaid kulusid ja muutnud osalemise veelgi paindlikumaks noortele igas Eesti nurgas. Kui varem tuli osta bussipilet, siis nüüd piisab, kui telefonipakett olemas.

Teid tunnustati kaks aastat tagasi aasta innustajana. Kas ja kuidas see mõjus või mõjutas?

Tunnustus oli meile kui hea patsutus õlale. Hea tunne on seda saada, samas häid tulemusi toob ikka ja alati igapäevane pingutus. Meile andis ta kinnitust ja innustust jätkata rada, millel tammunud olime. Nüüd on tagataskust võtta ägedad tunnustused erinevatest sektoritest – samal ajal teenisime suure tunnustuse ka Haridus- ja Teadusministeeriumilt, kui meid valiti Aasta teoks noorsootöös, lisaks erinevaid pisemaid veel -, mis on peamiselt suurendanud meie valiidsust just avaliku sektori suunal. Nagu ikka, on autahvlit vastu võtta tore ja see on meil ka riiulis ilusti seismas. Et selliseid tunnustusi veel saada ja et noorte elu ikka paraneks, vallutame enda mägesid ikka aastast aastasse edasi, aina suuremalt ja paremalt.

Anna tänavustest aasta tegijatest teada siin!