Uudised

KÜSK avas ingliskeelse nõustamisportaali vabaühendustele

laine uudised-laine
13. september 2018
Alates 11. septembrist on vabaühenduste seas laialt kasutatud info- ja nõustamisportaalis MAKIS põhilised artiklid loetavad ka inglise keeles. 

“Üha enam jõuab maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultantide nõustamisele inglise keelt kõnelevaid kliente, kes tõdevad, et MTÜ asutamisest ja juhtimisest ei leia piisavalt võõrkeelset materjali,” selgitas tõlkimise vajadust MTÜ konsultantide koordinaator Tarmo Treimann.

Nüüd on KÜSK teinud ingliskeelsete kodanikuaktivistide elu lihtsamaks, sest põhilistele küsimustele vastuste leidmiseks ei ole enam vaja füüsiliselt nõustamisele minna. Samas leiab inglisekeelsest MAKISe portaalist ka maakondlike arenduskeskuste ja sealsete konsultantide kontaktid juhuks, kui on soov siiski näost-näkku kohtuda. Oma küsimuse saab esitada ka e-vormi vahendusel.

Portaalist leiab kõik vajaliku vabaühenduse asutamisest lõpetamiseni – sealhulgas raamatupidamisest, aruandlusest, maksudest jne. Kajastatud on ka e-residentsuse ja võimalike rahastajate osa.

Külasta ingliskeelset nõustamisportaal vabaühendustele MAKIS aadressil www.makis.ee/en.

Teejuht vabaühendustele ehk MAKIS on mais 2017 põhjaliku sisu ja välimuse uuendamise läbinud nõustamisportaal, mida haldab Kodanikuühiskonna Sihtkapital koostöös maakondlike arenduskeskustega. Sügisel 2017 avati portaali venekeelne osa ning nüüd, sügisel 2018 ka ingliskeelne.

Ingliskeelse nõustamisportaal valmis tänu Kohanemisprogrammile Euroopa Sotsiaalfondi ja Siseministeeriumi toetusel.