Uudised

Kutse aruteluõhtule „Venemaa hääled: legendaarne Vladimir Voinovitš“ 6. septembril Kirjanike majas.

laine uudised-laine
30. august 2017
Avatud Eesti Fondil on heameel teatada, et 6. septembril kell 18.00 esineb Kirjanike maja musta laega saalis peatselt oma 85. sünnipäeva tähistav kirjanik Vladimir Voinovitš. Legendaarse vene kirjaniku ja endise dissidendiga vestleb kultuuri- ja ajaloolane David Vseviov.

Serbia ja juudi juurtega Vladimir Voinovitš (snd 1932) on vene kirjanduse elav klassik, kes kirjutanud romaane, jutte, jutustusi ja laulusõnu. Eesti keeles on ilmunud tema raamatud “Sõdur Ivan Tšonkini elu ja ebatavalised seiklused”, „Meie elame siin“, „Tahan olla aus“, „Karvamüts“ ja „Moskva 2042“.

Seekord kajavad Venemaa Hääled tänu heale koostööle Eesti Kirjanike Liidu ning kirjandusfestivaliga HeadRead.
Kirjastus Tänapäev pakub kohapeal võimalust osta Voinovitši triloogia “Sõdur Ivan Tšonkini elu ja ebatavalised seiklused” kõiki osasid. Teost, mille kirjutamist Voinovitš alustas juba 1963. aastal, on sageli nimetatud ka vene Švejkiks. Kuna Voinovitš sai avaldamiskeelu, ilmus selle üks osa esimest korda 1969 Frankfurtis ja terve raamat 1975 Pariisis, Nõukogude Liidus levis tekst samizdati väljaandena. 1974. aastal visati Voinovitš NSVL Kirjanike Liidust välja ning 1980 sunniti emigreeruma.

NB! Vestlus toimub vene keeles, eestikeelse sünkroontõlkega.

Registreerumine kuni 5. septembrini aadressil: www.oef.org.ee/registreeru

Lisainfo: Jete Aljasmäe, jete@oef.org.ee, tel +372 6155700

Meediapäringud: Mari Roonemaa, mari@oef.org.ee, tel +372 56454598

“Venemaa hääled” on Avatud Eesti Fondi arutelusari, mis lahkab ühiskondlikku ja poliitilist olukorda Venemaal tuntud Vene mõtlejate, ühiskonnategelaste ja inimõiguslaste käsitluses. Arutelude eesmärk on tutvustada erinevaid vaateid Venemaa tegelikkusele ja luua kõlapinda ka arvamustele, mis Venemaa ametlikes infokanalites kajastamist ei leia. Sarja raames on Eestis esinenud nt Ljudmilla Aleksejeva, Valeria Novodvorskaja, Lev Ponomarjov, Viktor Šenderovitš, Leonid Parfjonov, Lev Rubinštein, Artemi Troitski, Jevgenia Tširikova, Maša Gessen, Dmitri Oreškin, Ekaterina Šulman, Žanna Nemtsova, Jevgenia Albats, Aider Muždabajev, Askold Kurov jpt.