artikkel

Kvartaliaruanne huvikaitsest 4/2021

laine
10. jaanuar 2022
Foto:

2021st sai vahepeal 2022. Teeme kokkuvõtte lõppenud aasta viimastest kuudest ning vaatame, mida lähitulevik toob.

Riigikogu arutab olulise tähtsusega riikliku küsimusena kodanikuühiskonna arengut ilmselt veebruari alguses. Tundub, et jätkame komisjonide septembrikuise istungi (vaata järele) tuules sama teemaga suuremas ringis, kõnelejad ka suuresti samad, meilt Urmo asemel Kai. Otseülekanne tuleb mõistagi ka. 

Strateegilise partnerluse juhend ametnikele oli kuhugi laua taha kukkunud, saatsime detsembris kujundatud versiooni laiali. Tagasiside on ka vabaühendustelt positiivne. Teema võtame rohkem luubi alla nüüd lähikuudel, täpsemalt, kuidas SoMis eelmine periood ja viimane konkurss läksid ning HTMis on uue korra järgi konkurss sel nädalal lõppemas. 

Avatud valitsemise partnerlus oli laual detsembris ARVAKus (protokoll), aasta alguses hakkame järgmist tegevuskava koostama. Seni saab järele vaadata Koreas toimunud tippkohtumist

Heaolu arengukava 2023-30 mustandversioon oli sügisel konsulteerimisel, osalesime ka ühel kummalisel koosolekul, sest oleme juhtrühmas, aga ega ta väga meie pädevus ole. 

Riigilõivud tõsteti siis ka uuest aastast pisut kõrgemaks, aga ei midagi nii hullu kui elekter ja gaas. 

Hasartmängumaksu seaduse muudatused jõustusid jaanuarist, ehk siis on lõpuks kõik kulud peale Kulka laekumistest lahti seotud. Edaspidi on lihtsalt summad riigieelarves nagu enamike teiste kuludega. Vähemusi ei saa enam ka rünnata. 

Eelmisi kvartaliaruandeid näed Hea Kodaniku väravast