Uudised

Lapsed alustavad koolihoovide disainimisega

laine uudised-laine
10. oktoober 2016

Kuni 10. novembrini toimub 15 koolis üle Eesti ideekorje, millega oodatakse õpilastelt ettepanekuid oma koolihoovi mitmekesistamiseks.

Algatuse ”Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima” eesmärk on muuta Eesti riigi 100. sünnipäevaks paljude Eestimaa koolide hoovid atraktiivsemaks, et lastel ja noortel oleks senisest rohkem võimalusi liikumiseks ja õppimiseks. Aga teisest küljest annab see noortele võimaluse ise oma igapäevaümbruse kujundamises kaasa rääkida, mis omakorda kingib riigile sünnipäevaks osalevamad ja julgemad kodanikud.

Koolide ideekorjes osalevad eri tüüpi koolid pea kõigist Eesti maakondadest. Õpilastelt ja kooliperelt oodatakse ideid, soove ja unistusi sellest, kuidas võiks välja näha nende kooli väliruum ja milliseid tegevusvõimalusi see nende arvates pakkuda võiks, ning koostöös maastikuarhitektidega töötatakse kogutud ettepanekute põhjal välja koolipõhised lahendused hoovide uuendamiseks. 2017. aasta kevad-suvesse planeeritud uuendustööd viiakse ellu laste, õpetajate ja kohaliku kogukonna koostöös. Ehitusmaterjalide ja hea nõuga tuleb koolidele appi Bauhof, kes on lubanud igale koolile tuhande euro eest tasuta materjale koolihoovi uuendamiseks.

Ettevõtmise eestvedaja Siiri Treufeldi sõnul on teema oluline, kuna seni pole koolihoove laste hüvanguks maksimaalselt ära kasutatud. ’’Koole ümbritsevad hoovid võiksid pakkuda lastele praegusest oluliselt rohkem võimalusi aktiivseks tegutsemiseks. Soovin läheneva Eesti 100. sünnipäeva puhul panustada kingitusena sellesse, et koolihoovist saaks senisest mitmekülgsem laste liikumist, arengut, loovust ja looduslähedast tegutsemist toetav keskkond,’’ selgitas Treufeld.

Ideekorjes osalevad Albu Põhikool, Elva Gümnaasium, Jüri Gümnaasium, Kohila Gümnaasium, Käina Kool, Kärla Põhikool, Käru Põhikool, Lustivere Põhikool, Merivälja Põhikool, Pärnu Rääma Põhikool, Pühajärve Põhikool,  Suure-Jaani Kool, Tallinna Saksa Gümnaasium, Tilsi Põhikool ja Vastseliina Gümnaasium. Eestvedajate soov on järgmisest õppeaastast programmiga liita veelgi  rohkem Eestimaa koole.

Algatus ’’Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima’’ on loodud kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Kingituse eestvedaja MTÜ Eesti Rohelised Koolihoovid loodi 2015. aasta aprillis eesmärgiga mitmekesistada koostöös kooliperede ja kohalike kogukondadega õpilaste võimalusi koolihoovides liikumiseks, õppimiseks ja mängimiseks.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamine toimub aprillist 2017 kuni veebruarini 2020. Lähem info programmi ja kingituste kohta on leitav veebilehelt ev100.ee

Lisainfo:

Siiri Treufeld
MTÜ Eesti Rohelised Koolihoovid juhataja
Tel.: 50 41229
E-mail: siiri.treufeld@koolihoovid.ee
koolihoovid.ee
ev100.ee/et/lapsed-koolihoovi-liikuma-ja-oppima