artikkel

Linnalabor kogub ideid mere-Tallinna kujundamiseks

laine
7. juuli 2015
Foto: Mari Öö Sarv

Ideid Russalka ja Noblessneri vahelisele mereäärsele alale saab esitada kuni 31. augustini eesti, inglise või vene keeles aadressil meretallinn.ee. Paberkandjal saab ideid esitada Tallinna Merepäevadel 17.-19. juulil.

“Ideid võivad esitada kõik, kes unistavad merelinnas elamise paremast tunnetamisest, erinevaid tegutsemisvõimalusi pakkuvast mereäärest, vee ääres mõnusast ajaveetmisest ning mereäärsete kinnisvaraarenduste kiiremast teostumisest,” selgitab ideekorje korraldaja Teele Pehk Linnalaborist. “Teretulnud on unistavad ideed! Tasub unistada suurelt ja samas mõelda praktiliselt: mis on praegu kesklinna mereäärest puudu ning millised muudes merelinnades kogetud (ruumi)lahendused sobiksid Tallinnale. Ootame eeskätt linnaruumi, vaba aja veetmise ja mere ääres olemisega seonduvaid ideid.”

Linnalabori korraldatud ja Tallinna Sadama, Noblessneri ning Tallinna linnavalitsuse toetatud ideekorje tulemusel tekib praegu kesklinnast paljuski äralõigatud ja arenduste ootel mereäärele omamoodi inspiratsioonikaart. Kogutud ideedest paneb Linnalabor kokku tegevuskava, millest saavad väärt mõtteid nii mereäärsete maatükkide omanikud kui ka linnaelanikud, kes soovivad veeäärset ruumi rohkem kasutada. Ideekorjel pole võitjaid, kuid algatuse toetajatel on õigus premeerida oma lemmikideid teostusvõimalusega. Kogutud ideed on muuhulgas sisendiks reisisadama ja kesklinna parema ühendamise eeltöödele.

Rohkem infot:
Eneli Rohtla
mereääre ideekorje teavitaja
Linnalabor
5559 3009
idee@linnalabor.ee

Linnalabor on linnateemade kompetentsuskeskus.
www.linnalabor.ee