Uudised

Loomaarmastajad üllatasid linlasi rongkäiguga

laine uudised-laine
5. juuni 2017
Laupäeval kõndisid loomaarmastajad Eesti Loomakaitse Seltsi korraldatud lemmikloomade rongkäigul, et suunata tähelepanu loomale kui ühiskonna liikmele, kellega on loomulik ja vajalik linnas toredasti aega veeta.

Juba neljandat aastat kogunevad tallinlased juuni alguses Politseiparki, et üheskoos oma lemmikloomadega läbi linna kõndida. Seegi kord kõnniti üheskoos Politseipargist Hirveparki, kus koertekool Koeruse õpilased näitasid Tanel Padari muusika saatel ette särtsakaid etteasteid, koertekooli Kratt treenerid avasid loomade hingeelu ning sai proovida koerte fitness võimlemist.

Sündmust juhtis tantsumeister Märt Agu, kes on algusest peale olnud Eesti Loomakaitse Seltsi lemmikloomade rongkäigu Käpakäik patroon ning marssis seegi kord kõrvuti kahe Iiri setteri Ferdinandi ja Ruudiga.

Märt on veendunud, et looma tuleb oma tegemistesse: “Oluline on anda loomale võimalus sotsialiseeruda ja lasta tal ka teiste sarnastega kohtuda. Käin hea meelega oma koertega mänguväljakutel ja võtan neid kaasa kohvikusse. Käpakäik on selles osas suurepärane võimalus loomaga linnas lõbusalt aega veeta.” 

Lemmikloomade rongkäik Käpakäik toimub sel aastal juba neljandat korda.

Snäkkide, üllatuste ja kinkidega toetasid PetCity, Purina ja Platina. Asjad sai kohale 1autorent mikrobussiga, tehnika andis kasutada ürituste agentuur Loovisioon. Oma kohviku kinkekaardid andsid auhindadeks loomasõbralikud kohvikud Nurri Kassikohvik, Reval Café, Vegan Restoran V, tänavatoidukohvik KesKus, Villa Thai ja Plaz.

Eesti Loomakaitse Selts 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. 

Rohkem infot:

Liisa-Indra Pajuste

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

Eesti Loomakaitse Selts

www.loomakaitse.ee