Uudised

Loomakaitse selts kogus korvpallilahinguga 2364,25 eurot

laine uudised-laine
15. veebruar 2016

Sõbrapäeval Audentese spordihallis toimunud heategevusliku korvpallivõistlusega õnnestus Eesti Loomakaitse Seltsile koguda 2364,25 eurot hättasattunud kodu- ja metsloomade raviarvete tasumiseks. Eesti Meistritiitlit omav  korvpallinaiskond „1182 Tallinn“ võitis kuulsaid Eesti mehi (90:64) – mõlemad võistkonnad andsid loomade nimel endast maksimumi.

Eesti esimesel loomadele head tegevas korvpallilahingus osalesid Tomi Rahula, Raimondo Laikre, Rainer Vakra, Robert Rool, Tõnis Niinemets, Indrek Raadik, Marko Kiigajaan, Velvo Väli ja Hannes Hermaküla. Kõnet pidas ja meeskonnale tuli kaasa elama külmetushaigusega kimpus olnud Riigikogu aseesimees ja Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas, kes oleks parema tervise juures ajanud korvpalliväljakul isegi palli taga. Kuulsuste treeneriks oli Jaanus Levkoi ja päevajuhiks Margus Tammaru. Vaheaegadel pakkusid publikule meelelahutust Erich Krieger, Jaan Kirss ja Kolgaküla Lainerid.

Pealtvaatajaid tuli kohale palju ning lisaks piletimüügile annetati ka seltsi korjanduskasti. Üritusele tulid kohale ka Västriku ja Tatari Loomakliiniku esindajad kinkides Eesti Loomakaitse Seltsile 500 euro väärtuses kinkekaardi, et selts saaks nende kliinikutesse loomi selle võrra muretumalt ravile tuua. Kokku koguti heategevusliku korvpallivõistlusega 2364,25 eurot.

„Loomade ravimiseks kulub meil igakuiselt umbes paarituhande euro suurune summa, ent antud üritusega saame aidata nüüd ühe kuu võrra rohkem loomi. Igasugune abi on alati oodatud ja meil oli väga hea meel näha kui paljud inimesed olid tulnud korvpallivõistlusele kohale, et aidata loomi kas oma annetustega või omapoolse panuse andmisega võistluse edukaks toimumiseks – me väga täname kõiki. Lisaks saime tänu üritusele tuua Eesti loomade muresid ja rõõme veel rohkemate inimesteni ja tutvustada loomakaitse teemasid,“ rõõmustab Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Merli Jürisoo.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Lisainfo:
Liisi Moosaar
Kommunikatsioonijuht
Eesti Loomakaitse Selts
+372 5694 5773
liisi@loomakaitse.ee