Uudised

Loomakaitsjad õhutavad: kiibi või kaota!

laine uudised-laine
12. oktoober 2015

Eesti Loomakaitse Seltsi kampaania „Kiibi või kaota!“ kutsub seitsme loomakliiniku kaasabil lemmikloomi oktoobris soodsamalt kiipima. Septembris ja oktoobris Eesti Loomakaitse Seltsi poolt läbi viidava kampaania „Kiibi või kaota!“ abil on tänaseks kiibitud vähemalt 284 lemmiklooma. Veel enam lemmikuid ja loomaomanikke püütakse loomakliinikute kaasabil kiipima meelitada soodushindadega.

12.-31. oktoobril pakub seitse loomakliinikut üle Eesti lemmikloomade kiibistamist oma tavahinnakirjast soodsamalt, et aidata kaasa Eesti Loomakaitse Seltsi teavituskampaaniale lemmikute kiipimise ja registreerimise propageerimiseks. Tallinnas pakuvad kiipimiskampaania raames soodushindu Maxi, Mustakivi, Tatari ja Västriku loomakliinikud, Tartus loomakliinik Felivet, Viljandis Männimäe loomakliinik, ning kaasa lööb ka Haapsalu Veterinaarkliinik.

Koostöös Varjupaikade MTÜ ja mitmete linnavalitsustega on Eesti Loomakaitse Selts septembrikuu jooksul korraldanud lemmikloomade kiipimisüritusi Rakveres, Kuressaares, Tallinnas, Viljandis ja Narvas, kus kõik kohale tulnud linnakodanikud said oma lemmikutele paigaldada kiibid tasuta. Kokku said nimetatud üritustel värsketeks kiibiomanikeks 284 looma. Selle sügise viimane kiipimisüritus toimub 11. oktoobril Paides, kus sada esimesena kohale tulnud linnakodanikku saavad oma lemmikloomadele samuti tasuta kiibid. Teistele kehtib soodushind 5 eurot. Kõik kiibitud loomad kantakse ka vähemalt ühte üleriigilisse lemmikloomaregistrisse LLR.

„Väga oluline on varustada oma vähegi liikuvam lemmikloom, nagu näiteks koer, kass, tuhkur või küülik, kiibiga ja kanda tema andmed kahte üleriigilisse registrisse: ühte riigiportaali www.eesti.ee kaudu ja teise loomaarsti abil. Kiibilt leitav kood ja sellele registris vastavad andmed aitavad kaotatud looma tagasi koju,“ ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ning lisab: „Kahjuks ootavad oma saatust varjupaikades mitmed eksinud loomad, kellel puudub kiip või kelle andmed on jäänud lemmikloomaregistrisse kandmata.“

Lisainfot kampaania, sh loomakliinikute poolt pakutavate soodushindade kohta saab seltsi kodulehelt http://www.loomakaitse.ee/pressiteade-eesti-loomakaitse-seltsi-kampaania-kiibi-voi-kaota-kutsub-7-loomakliiniku-kaasabil-lemmikloomi-oktoobris-soodsamalt-kiipima/ ja infotelefonilt 5267117 E-R (9-17).

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Lisainfo:
Liisi Moosaar
Kommunikatsioonijuht
Eesti Loomakaitse Selts
+372 5694 5773
liisi@loomakaitse.ee