Uudised

Loomasõprade petitsioon kogub allkirju ookeanikalade akvaariumi vastu

laine uudised-laine
27. märts 2017
Petitsioon ookeanikalade akvaariumi rajamise peatamiseks on kogunud juba üle 9500 allkirja, esimesed 3500 allkirja olid koos vähem kui päevaga.

Loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus algatas  petitsiooni, mis toetab Eesti loomakaitseorganisatsioonide ühispöördumist Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ja planeeritava meelelahutuskeskuse “Sea Star” meeskonnale eesmärgiga loobuda plaanist luua Eestisse ookeanikalade akvaarium. Vähem kui päevaga on petitsioon kogunud enam kui 3500 allkirja, nädalaga on allkirju üle 9500.

“Ookeanikalade akvaarium on arengus suur tagasiminek. Maailmas domineerivad ja jätkavad võidukäiku vastupidised trendid – liigutakse eemale meelelahutusest, mille peamisteks objektideks on loomad. Suund on looduse ja loomade kaitsmine, liikide säilitamine, jätkusuutlikkus, loodusressursside taastamine,” seisab pöördumises, milles on välja toodud, et vangistuses ei ole võimalik tagada metsloomadele, eriti suurte avamereloomade ja kalade liigiomaseid tingimusi.

Ühispöördumisele allakirjutanud on veendunud, et taoline ettevõtmine ei ole kooskõlas kaasaegse ühiskonna väärtushinnangutega.

Eelmise nädala lõpus teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus plaanist toetada kogupere külastuskeskuse “Sea Star” ehitamist. Keskuse tõmbenumbriks saab olema ookeanikalade akvaarium, kus hakkavad elama nii haid kui raid.

Allkirja saab anda siin: http://loomus.ee/aita-peatada-ookeanikalade-akvaariumi-rajamist-eestisse/

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Lisateave:
Annika Lepp
Kommunikatsioonijuht
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus
+372 551 6564, annika@loomus.ee