Uudised

Maailmamuutjate register ootab vabaühendusi liituma

laine uudised-laine
19. september 2016

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik on KÜSKi toel saanud valmis Maailmamuutjate registri ning ootab ühinguid sellega liituma. 

Maailmamuutjate register

  • on ühingute jaoks praktiline enese analüüsimise ja tegevuste planeerimise tööriist,
  • aitab atraktiivselt näidata oma mõju võimalikele partneritele ja rahastajatele,
  • hakkab koondama infot Eesti maailmamuutjate kohta.

Registriga võivad liituda kõik Eesti avalikes huvides tegutsevad vabaühendused, kuid liitumiseks peab koostama ühingu mõju raporti.

Raportite koostamine on tehtud loogilise ülesehitusega „teekonnaks“, mis aitab analüüsida ühingu sihtrühma, eesmärke ja tegevusi ning teha tulevikuplaane. Teekonna läbimisel saavad eestvedajad ja meeskonnad vaadata peeglisse, mõtelda-vaielda-kokkuleppeid saavutada ja seejärel organisatsioonis vajalikud muutused ellu viia, et oma eesmärkide saavutamine oleks inspireerivam ja sujuvam.

Kui raport on valmis ja veebikeskkonnas üleval, annab see potentsiaalsetele rahastajatele ja teistele partneritele kiire, piisavalt mitmekülgse ja inspireeriva ülevaate organisatsioonist. Samal otstarbel saab raportit kasutada ka vabatahtlike värbamisel ja meeskonna uute liikmete sisseelamise hõlbustamisel. Samuti saab sellest hiljem võtta tekstijuppe ja pilte näiteks projektitaotluste koostamiseks või oma veebilehe uuendamiseks.

Kui Sul tekkis soov olla oma organisatsiooniga esimeste seas, kelle väärtust registri abil tutvustatakse, või oledki oma ühinguga parasjagu tegevusi, mõju ja tulevikku läbi mõtlemas, tasub sul kindlasti minna raporti koostamise talgutele. Talgud toimuvad üle Eesti oktoobrikuus, suure huvi korral ka hiljem. Registreerida tuleks hiljemalt 21. septembril.

Lisainfo ja talgutele registreerimine: http://www.maailmamuutjad.ee/maailmamuutjate-register-ootab-liituma/