Uudised

Maailmanädala korraldamine tõi õpetajale preemiareisi Ghanasse

laine uudised-laine
4. november 2015

Kolmandat aastat toimunud maailmapäevade konkursi võitis Tallinna Pae Gümnaasium, MTÜ Mondo premeeris maailmanädalat korraldanud õpetajat õppereisiga Ghanasse. Võidukoolis toimunud maailmanädala jooksul räägiti õpilastega nii migratsioonist kui keskkonnateemadest.

Juba kolmandat aastat toimuva MTÜ Mondo maailmapäevade konkursi võitis sel korral Tallinna Pae Gümnaasium. Maailmapäevade korraldamine on saanud paljudes koolides juba traditsiooniks – see annab võimaluse rääkida õpilastega ülemaailmsetest teemadest ning planeerida lisasündmusi, milleks muul ajal mahti ei pruugi olla. Konkursil osalenud 18 kooli maailmapäevadel käsitleti muuhulgas nii kliimamuutuseid, rändekriisi kui ka õiglast kaubandust.

Konkursi võitnud gümnaasiumi tõsteti esile päevakajaliste teemade ning õpetajate-õpilaste hea koostöö eest. “Otsustasime premeerida Ghana õppereisiga Tallinna Pae Gümnaasiumi, kus õpetajad korraldasid põhjalikult läbi mõeldud ning tegevusterohke rahu ja tolerantsuse nädala,” ütles MTÜ Mondo maailmahariduskeskuse juhataja Johanna Helin, “maailmanädala korraldusmeeskonnas oli näha head koostöövaimu ning käsitletud rände ning keskkonnateemad on hetkel väga aktuaalsed,” lisas ta.

Kuigi võitjakooli korraldusmeeskonnas oli mitu õpetajat, siis lepiti koolis ühiselt kokku, et Ghana õppereisile sõidab kooli arendusjuht Viktoria Rudenko, kes saab õppereisil kogetut edaspidises koolitöös kõige paremini rakendada. “Minu jaoks annab maailmapäev võimaluse näha ennast ja oma kodupaika kõrvalt ning tajuda end suure maailma osana. See paneb osalejaid mõtlema oma igapäevaste tegemiste ja nende tagajärgede üle ning annab meie igapäevamuredele hoopis teise perspektiivi. Minu jaoks tekitas maailmapäeva korraldamine veelgi suuremat soovi olla kasulik ja aidata neid, keda ma saan,” mainib Viktoria.

Kevadel toimuva õppereisi ajal saab Viktoria võimaluse külastada Ghana koole ning tutvuda MTÜ Mondo koostööpartnerite tööga Põhja-Ghanas Kongo küla kogukonnas. Pärast reisi külastab Viktoria ka Eesti koole, kus ta saab jagada Ghana reisilt saadud kogemusi.

Õpetaja Aafrika õppereisi rahastab maailmahariduse projekti raames Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest.

Lisainfo:
Veronika Svištš
MTÜ Mondo maailmahariduskeskus
+37253462693
veronika@mondo.org.ee