Uudised

Meeleavaldus soome loomakaitsjate toetuseks

laine uudised-laine
16. veebruar 2018
MTÜ Loomus korraldab meeleavalduse Soome loomakaitsjate toetuseks Soome Suursaatkonna ees  Tallinnas, Kohtu 4, 16. veebruaril kell 15.00-16.00.

Soome on vastu võtmas uut loomakaitseseadust, mida on ette valmistatud kümmekond aastat. Uue seaduse loomisprotsessi  kaasati ka loomakaitseorganisatioone, kelle ettepanekuid ei ole arvesse võetud ja uus seadus halvendab oluliselt põllumajandusloomade olukorda. Kuna loomade eestkostjate võrgustik on muutumas järjest enam piirideüleseks; korraldavad ka Eesti loomakaitsjad väikese toetusmeeleavaldusele Soome loomakaitsjatele. 

Üheks seaduse ajale jalgu jäämise näiteks on see, et ka edaspidi võib lehmi kaelapidi lõas hoida; Rootsis ja Taanis seda enam teha ei tohi. Uus loomakaitseseadus on märkimisväärne poliitiline sündmus kogu Euroopa jaoks; Põhjamaade seadusandlus on olnud oma progressiivse arenguga teistele eeskujuks. Eesti loomakaitsjad on aastaid Soomest eeskuju võtnud; enam seda teha ei saa.”Ega selles midagi rõõmustavat ei ole, aga tundub, et meie loomakaitseseadusandlus on soomlaste omast praegu parem, iseasi kuipalju sellest kinni peetakse”; ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. 

MTÜ Loomus loodi 2014. aasta mais. Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes.

Lisainfo:

Kadri Taperson

MTÜ Loomus

+3725287566kadri@loomus.ee

www.facebook.com/loomadeeestkoste