artikkel

Meie üldkoosolek ja strateegiapäev

laine
13. mai 2024
Foto:

Reedel, 10. mail toimus Vabaühenduste Liidu üldkoosolek ning strateegiapoolpäevak. Kui päeva esimene pool oli suunatud liidu liikmetele, siis pärastlõunasele strateegiasündmusele olid oodatud ka koostööpartnerid, võrgustike liikmed ja lihtsalt huvilised. Üldkoosolek kinnitas liidu 2023. majandusaasta aruande, aga hääletas ka selle poolt, et 2025. aastast liikmemaksu tõsta. Saadame liikmetele (ja riputame ka kodulehele) peagi protokolli ja kõik muu info, mis üldkoosolekul otsustatu juurde käib.

Pakkusime strateegiapäeval osalenutele teraapiasessiooni: tund aega, et hädaldada kõiksugu tulevaste ja olevaste kodanikuühiskondlike väljakutsete üle. Lauale jäid nii üleüldine mure demokraatia käekäigu pärast kui ka igipõline väljakutse koodnimega Raha Vähe. Muretseti, et äriline lobitöö ja vabakondlik huvikaitse tihti samatähenduslikud tunduvad, aga ka seepärast, kuidas vabaühendused tehisarumaailmas hakkama saavad.

Palusime osalenutel hädade kirjeldamise kõrvale aga (õige pisut) ka mõelda, millistel tasanditel erinevad lahendused peidus on – ja millal ning kus Vabaühenduste Liit mängu võiks astuda.

Teeme järgmiste nädalate jooksul neist arvukatest (arvukatest) märkmetest, täppidest ja tähelepanekutest kokkuvõtted ning hakkame sättima järgmiste kaasamissündmuste ja -sammude suunas. Oleme ise täiesti veendunud, et see nädalakiri siin on päris hea koht, kust ka edaspidise kohta infot saama hakkab.