Uudised

Menukas plakatinäitus “Olen loomade poolt!” viimane peatuspaik on Hiiumaal

laine uudised-laine
8. veebruar 2016

Karusloomafarmide keelustamist toetava rändnäituse “Olen loomade poolt!” viimane peatuspaik on alates 15. veebruarist Hiiu valla Kultuuri- ja Vaba Aja Keskuses. MTÜ Loomuse menukat plakatinäitust on pooleteise aasta jooksul esitletud Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Narvas, Viljandis, Kuressaares, Keilas ja Järvakandis.

Näitus koosneb 20 fotost, millel astuvad üles tuntud Eesti inimesed. Fotodel poseerivad lemmikloomadega Ardo Kivi, Elina Born, Hasso Krull, Ivo Uukkivi, Jaan Kaplinski, Jim Ashilevi, Kadi Toom, Kaido Põldma, Kalle Kurg, Kallervo Karu, Karolin Kuusik, Kristjan Sarv, Lenna Kuurmaa, Loore Martma, Madis Nestor, Margit Keerdo, Maria Avdjuško, Nero Urke, Tõnu Trubetsky ja Veiko Õunpuu. Fotode autor on Krõõt Tarkmeel, kujundajad Allan Appelberg ja Gert Gutmann.

“Oleme tänulikud kõigile, kes meie rändnäituse transportimisel ja esitlemisel abiks olid. On hea meel tõdeda, et Eestimaa on loomadest hoolivaid näitusepaiga pidajaid täis,” ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. “Näitusesarja lõppedes paneme fotod oksjonile, et koguda raha järgmiste kampaaniate jaoks.”

Rändnäitus on osa MTÜ Loomuse pikaajalisest kampaaniast „Olen loomade poolt!“, mille eesmärk on teiste Euroopa riikide eeskujul piisava üleminekuaja järel keelustada karusloomafarmide pidamine Eestis.

Viimase näituse pidulik avamine on 15. veebruaril kell 16 Hiiu valla Kultuuri- ja Vaba Aja Keskuses aadressil Rookopli 18. Näitus jääb avatuks märtsi keskpaigani.

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

MTÜ Loomus kandis aastatel 2005-2014 nime MTÜ Kuulikodu.

Näituse fotod: http://loomus.ee/wp-content/themes/loomus/images/Karusnahakampaania.zip

Lisainfo:
Annika Lepp
annika@loomus.ee
5516564