Uudised

Michael Kors loobub karusnahast!

laine uudised-laine
18. detsember 2017
Rahvusvaheline karusnahavaba liit Fur Free Alliance, mida Eestis esindab MTÜ Loomus, tervitab tunnustatud Ameerika disaineri Michael Korsi tänast otsust loobuda karusnaha kasutamisest oma toodetes alates 2018. aasta detsembrist. 

Karusnahast loobumisega liitub Michael Kors Holdings Limited, mille alla kuuluvad tuntud luksusmoe brändid Michael Kors ja Jimmy Choo, paljude teiste moemaailma juhtivate brändide ja edasimüüjatega, sh Gucci, Armani, Hugo Bossi, Ralph Lauren’i, Yoox Net-a-Porteri ja Stella McCartney’ga ning kuulub nüüdsest rahvusvahelisse Fur Free Retailer programmi. Eestist on programmiga liitunud 16 moeloojat, brändi ja ettevõtet, sh Xenia Joost, Reet Aus, Perit Muuga jt.

“Mul on siiralt hea meel teatada, et meie ettevõte loobub karusnahast oma Michael Korsi ja Jimmy Choo kollektsioonides,” ütles Michael Kors Holdings Limited juhatuse esimees John D. Idol. “See otsus tähistab meie ettevõtte ajaloos uut peatükki ja sammu innovatiivsete materjalide suunas.”

“Tänu tehnoloogia arengule on meil võimalik luua luksuslikku esteetikat ilma karusnahata,” teatas disainer Michael Kors. “Uusi tehnoloogiaid esitleme juba veebruarikuisel moeshow’l.”

Fur Free Retailer programmi esimehe Joh Vindingu sõnul on üha selgem, et moeettevõtted ja tarbijad ei soovi enam tegemist teha toodetega, mille tõttu kannatavad miljonid loomad. Ja seda eelkõige olukorras, kus on saadaval innovatiivsed alternatiivid.

MTÜ Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp on samuti veendunud, et märgid karusnaha kui materjali populaarsuse tuhmumisest on ilmselged nii kodu- kui ka välismaal. “Kaasajal on igasuguse tootmise võtmeküsimusteks siiski jätkusuutlikkus, loomade heaolu ja sotsiaalne vastutus.”

Fur Free Retailer on maailma juhtiv karusnahavabasid ettevõtteid ja eetilise kauba tarbijaid ühendav programm, mille eesmärgiks on julgustada ettevõtteid karusnahast loobuma ja edendada seeläbi eetilist tarbimist. Enam kui 20 riigis toimiva Fur Free Retailer programmi kutsus ellu rahvusvaheline Fur Free Alliance koalitsioon, kuhu kuulub enam kui 40 juhtivat looma- ja keskkonnakaitse organisatsiooni üle maailma. Fur Free Retailer programm on tunnustatud ISO 26000:2010 sotsiaalse vastutuse juhisega näitena valdkondlikust algatusest.

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Ametlik teadaanne Michael Korsi kodulehel: http://investors.michaelkors.com/news-releases/news-releases-details/2017/Michael-Kors-Holdings-Limited-Adopts-Fur-Free-Policy/default.aspx