Uudised

Microsoft jagab MTÜdele miljardi dollari eest pilveteenuseid

laine uudised-laine
31. oktoober 2016

Microsoft annab oma “1 miljardi lubaduse” raames tasuta kasutamiseks Office 365 ja Azure tarkvara. Seda üle maailma, Eestis ka.

Eelmisest kuust alates on MTÜ-del koostöös Microsoftiga lisaks Office 365 tarkvarale ka taotleda Azure tarkvara kasutamise võimalust. Kui Office 365 on suunatud koostöö sujuvamaks muutmisele kontoris ja kontorist eemal töötavate inimeste, siis Azure võimaldab organisatsioonidel teha analüüsil põhinevaid ja seega kindlamaid tulevikku suunatud otsuseid. Seda kõike läbi turvalise pilveteenuse.

Microsoft kuulutas selle aasta alguses välja “1 miljardi lubaduse”, millega lubatakse anda tasuta kasutada ühe miljardi dollari eest pilveteenuseid  erinevatele MTÜ-dele üle maailma. Kõikjal on mittetulundusühingud rohkem ja rohkem võtmas kasutusele pilvepõhiseid teenuseid, et arendada oma teenuste kvaliteeti ning organisatsioonide võimekust.

Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane teab, et Microsoft teeb kõik, et oma lubadust täita. “Iga suur ettevõte peaks andma endast parima, et panustada ühiskonda. Microsoft on leidnud, et üks viis seda teha on läbi oma teenuste pakkumise mittetulundusühingutele, et neid jõustada. Siit ka ühe miljardi lubadus, mida me ka Eestis täita aitame,” kinnitas Laane.

Eestis on juba mitmed MTÜd kasutamas Microsofti tasuta või soodushinnaga pilveteenuseid. Üks neist on Teeme Ära, mille maailmakoristus nõuab projektijuhte ja tegijaid üle maailma. Inglismaal asuv Teeme Ära IT tiimi liige Kristiina Kerge on juba paari kuuga näinud, kuidas Office 365 on organisatsioonile kasu toonud. “Office 365 annab võimaluse hallata organisatsiooni dokumente vastavalt kasutajate gruppidele lihtsalt ning turvaliselt. Just turvalisus on üks oluline märksõna pilveteenustele üle minnes, sest kõigele lisaks paneb see organisatsiooni üle vaatama oma praeguseid turvafiltreid ning ligipääse.”

Kerge rõhutab, et iga üleminek on alguses keeruline, aga kui organisatsiooni eesmärgid on selged, leiab koostöös Microsoftiga endale sobivad teenused. Lisaks oli abi ka Microsoft Eesti inimestest, kes aitasid Teeme Ära meeskonnal uuele süsteemile üle minna. Ka teised Eesti MTÜd on oodatud Microsoftiga koostööd tegema.

Lähemalt pilveteenuste kohta saab lugeda siit: microsoft.com/nonprofits.

Eesti keeles ei ole kahjuks eraldi lehte, liitumine käib läbi globaalse veebilehe, abi võib paluda ka Microsoft Eesti kontorist ning eelkõige Heli Sepping.

Microsoft, mis on asutatud 1975. aastal (Nasdaq ’MSFT’), on juhtiv globaalne tarkvara-, teenuste- ja lahendustepakkuja, mis aitab inimestel ja ettevõtetel saavutada oma täit potentsiaali. Microsofti Eesti üksus on tegutsenud alates 2003. aastast.