Uudised

Mondo kutsub mõttehommikule “Ajakirjanik ja humanitaarkriis”

laine uudised-laine
23. mai 2016

MTÜ Mondo kutsub mõttehommikule “Ajakirjanik ja humanitaarkriis”, kus arutatakse käesolevate humanitaarkriiside kajastamise üle ning kuuleb praktilisi nõuandeid ja vajalikke taustateadmisi Eesti humanitaarabiorganisatsioonide töötajatelt Gert Tederilt ja Eero Jansonilt ning staažikalt välisajakirjanikult Evelyn Kaldojalt.

Mõttehommik toimub 26. mail MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskuses (Telliskivi 60 A, Tallinn).

Osalemiseks tuleb end registreerida 24. maiks siin.

Mõttehommiku plaan:

10.00 Kohv ja tervitussõnad

10.10-11.00 Gert Teder: Humanitaarabi reaalsus päästja silme läbi. Arutelu ja küsimused.

11.00-11.50 Evelyn Kaldoja: Ajakirjanikuna konfliktitsoonis. Arutelu ja küsimused.

11.50-12.40 Eero Janson: Eetikast ja inimlikkusest pagulaskriisi kajastamisel. Arutelu ja küsimused.

Rääkijatest

Gert Teder on MTÜ Mondo humanitaarabiekspert, Eesti Päästemeeskonna liige ja Põhja Päästekeskuse Lilleküla päästekomando rühmaülem. Ta on töötanud 14 erineval rahvusvahelisel missioonil, sealhulgasMoldovas, Pakistanis, Jordaanias, Haitil, Bosnias ja Hertsegoviinas, Malawis, Gruusias, Türgis ja Lätis.

Evelyn Kaldoja on ajalehe Postimees välistoimetuse juht, kes on raporteerinud ennekõike sõjaliste missioonide poolelt nii Afganistanist, Kesk-Aafrika Vabariigist kui Malist.

Eero Janson on MTÜ Eesti Pagulasabi juhataja. Ta tegeleb humanitaarabi tegevuste ettevalmistamise ja läbiviimisega, kogemustega Ukrainast, Liibanonist ja Türgist. Samuti tegeleb ka rahvusvahelise kaitse saajate huvikaitse ning pagulasteema kommunikatsiooniga, eriti rändekriisi kontekstis.