Uudised

Mondo sai humanitaarabiks Ukrainas 40 000 eurot

laine uudised-laine
28. september 2015

Eesti Välisministeerium eraldas MTÜ Mondole humanitaarabiks Ukrainas 40 000 eurot, mis  kasutatakse Ukraina sisepõgenike olukorra leevendamiseks. 

Varasemalt Ida-Ukrainasse 2250 toidupakki toimetanud ning 7 haiglat vajaliku tehnikaga varustanud Mondo kavatseb jätkata meditsiiniasutuste abistamist ning toetada sisepõgenikke talveks ettevalmistumisel.

“Inimesed ajutistes elukohtades vajavad muuhulgas küttekehi ja näiteks tekke. Kuigi eelmisel aastal ukrainlastel talvega vedas – ei olnud väga krõbe, siis seekord peab talveks valmistuma seda tõsisemalt. Ida-Ukrainas on pakane terav,” ütles Mondo Ukraina tegevuste koordinaator Veronika Svištš.

Luhanski ja Donetski oblastite kõige vahetumas konfliktipiirkonnas arvatakse viibivat kokku ligi kaks miljonit inimest. Seal paiknevad nii püsielanikud, kes pole suutnud erinevatel põhjustel oma kodudest lahkuda, kui ka need, kes uuesti kodudesse tagasi pöördunud. Lisaks elavad ajutistes elupaikades, sugulaste juures ning mahajäetud kodudes sisepõgenikud.

Eesti MTÜ Mondo on Ida-Ukrainas humanitaarabi andnud juba aasta aega. Eesti inimesed ja ettevõtted on annetanud Ukraina sisepõgenike ja konfliktiäärsete elanike aitamiseks kokku 22 614 eurot. Mondo humanitaarabi tegevusi Ukrainas on aasta jooksul toetanud kokku 60 000 euroga ka Eesti Välisministeerium.

Tänaseks on annetuste eest jagatud 2250 toidupakki kokku 26 Ida-Ukraina asulas. Samuti on ravimite ning meditsiinitehnikaga varustatud 7 haiglat. Mondo tänab kõiki annetajaid.

LISAMATERJALID:

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Zl3kTE0fzbM

Fotod: https://www.flickr.com/photos/mondopildipank/albums/72157652087505301

Vaata lisaks: www.ukrainaheaks.ee/mondo

Täiendav info:
MTÜ Mondo Ukraina tegevuste koordinaator Veronika Svištš
+37253462693
veronika@mondo.org.ee