Uudised

Nädalavahetusel toimuv loomaõiguste konverents toob huvilisteni ettekanded nii Eestist kui kaugemalt

laine uudised-laine
7. mai 2021

Sel nädalavahetusel korraldavad loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Eeesti Vegan Selts ja Kuulitalu juba kuuenda rahvusvahelise loomaõiguste konverentsi. Kahe päeva jooksul kuuleb üle 20 ettekande esinejatelt Eestist, Soomest, Jaapanist, Mehhikost, USA-st ja paljudest teistest riikidest.

Kui varasematel aastatel on huvilised saanud ettekandeid nautida kohapeal, siis tänavune konverents toimub täielikult veebis. Ingliskeelne konverents “Animal Futures. Animal Rights in Academia and Activism” on tasuta ja avatud kõigile registreerunutele. Konverentsi keskmes on inimeste ja loomade vaheliste suhete tulevik kiiresti muutuvas maailmas.

“Loomad ümbritsevad vähemal või suuremal määral meid kõiki, olgu tegu lemmiklooma, tänaval vastu jalutavad kassi-koera või toiduks kasvatava loomaga. Järjest enam hakkavad inimesed mõistma, et loomad ei kuulu meile, vaid me jagame nendega ühist planeeti. Tänavune konverents aitab vaadata enda sisse ning näha laiemat pilti. Loomaõiguslus väärib rohkem tähelepanu nii igapäevaelus kui ka seadusandluses,” rääkis konverentsi korraldaja ja Loomuse liige Kadri Tapeson.

Kahepäevane konverents on jaotatud viieks aruteluringiks ning iga teema kohta saab kuulata kuni kuut ettekannet. Näiteks räägib loomaõigusaktivismi tulevikuvaadetele pühendatud aruteluringis Birgitta Wahlberg Soome Loomaõigusjuristide Seltsi ettepanekust anda loomadele põhiõigused ning konverentsi viimases aruteluringis, mille fookuses on agentsuse ja õiguste ümbermõtestamine, teeb prantsuse jurist Marine Lercier ülevaate inimeste ja loomade vahelise töösuhte ümbermõtestamisest 21. sajandil.

Konverentsile oodatakse kõiki, kes tunnevad huvi loomade ja inimeste vaheliste suhete ning kaasaegsete uurimuste ja mõttemustrite kohta looma- ja looduskaitses. Osalejad saavad jääda kuulaja rolli või esitada küsimusi ja ka oma mõtteid jagada.

Konverentsi programm: https://loomus.ee/programme/

Registreerimine (7. maini): https://loomus.ee/registreerimine/

Ürituse link Facebookis: https://www.facebook.com/events/916549622101201

MTÜ Eesti Vegan Selts jagab tõenduspõhist infot veganluse kohta ja seisab veganite huvide eest, et muuta veganite elu Eestis hõlpsamaks.

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja karusnaha tootmiseks.

Lisainfo:

Kadri Taperson
Konverentsi korraldaja
+372 5287 566
conference@loomus.ee