Uudised

Noored hakkavad valimisi valvama

laine uudised-laine
7. aprill 2017
16–19-aastaseid noori oodatakse registreeruma üle-eestilisse projekti “Noored valimisvalvurid”, mis aitab noortel piiluda sügiseste valimiste kulisside taha.

Tänavused valimised toimuvad esmakordselt langetatud valimiseaga, andes 16- ja 17- aastastele noortele võimaluse lüüa valimistel kaasa. Noorte valimisvalvurite projekt usub noorte võimesse lisaks valimisele võtta vastutus läbipaistva valimisprotsessi kujundamisel.

“Noorte valimisvalvurite” raames suunatakse 16-19 aastased  kas KOVi valimiskomisjoni liikmeks, valimiste vaatlejaks valimispäeval või valimiste valvuriks jälgima, et poliitikud hoiavad kinni nii valimisseadusest kui ka heast valimistavast.

Eesti Noorteühenduste Liidu esimees Ivo Visaku hinnangul on ettevõtmine oluline, sest lisaks noorte valimisaktiivsuse kasvatamisele püüab see olla vastuseks võimalikele ohtudele, mis tulenevad poliitika jõudmisest klassiruumi. “Noored valimisvalvurid hoiavad poliitkosilased enda kodukohas viisakad,” märkis Visak.

Eesti Noorteühenduste Liidu algatusel sündinud projekt kaasab ligi 200 noort üle Eesti, koolitades neist suve jooksul valimiste asjatundjad ning olles abiks Eesti demokraatliku riigijuhtimise läbiviimisel. “Noored valimisvalvurid” projekti koordineerib Eesti Noorteühenduste Liit, kööstööpartnerid on Eesti Vabariigi Õiguskantsleri Kantselei, Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit.

Registreerimine kestab 8. maini.

Lisainfo: http://valimisvalvurid.enl.ee/

või

FB- lehelt: https://www.facebook.com/nooredvalimisvalvurid/

Lisainformatsiooni saab ka “Noored valimisvalvurid” projektijuhilt heliis@enl.ee või telefonilt 558 8040.