Uudised

Noored Kooli 10. lend on selgunud

laine uudised-laine
9. mai 2016

Noored Kooli (NK) 10. lennu koosseisus on 24 inimest: 18 naist ja 6 meest. Kõige noorem osaleja on 21-aastane ning kõige vanemad on 38-aastased. Konkurss oli kümme noort õpetajat ühele kohale.

“Kui ma täitsin Noored Kooli sisseastumisdokumente, siis ma tegelikult ei kujutanudki ette, kui põnev ja tähendusrikas aeg mul ees on. Ja hetkel, kui esimesed ettevalmistuskoolitused on läbi, olen väga kindel, et need kaks aastat, mis ees ootavad, muudavad ja rikastavad mitte ainult mind iseenesest kui ka minu õpilasi ja kooli, mille ees ma seisan juba septembris,” rääkis NK vastne 10. lennu liige Svetlana Melnikova, kes on pärit Tapalt. “Praegu tahaksin õpetada kas eesti keelt või vene keelt teise keelena ühes Harjumaa, näiteks Saue või Keila koolis,” lisas ta.

Sügis-talvisel kandideerimisperioodil jõudis 10. lennuga liitumiseni 13 kandidaati ning kevadisel kandideerimisperioodil 11 kandidaati. Kokku kandideeris 224 noort, kelle seast valiti välja 24, st 11 protsenti. 

Osalejate taust on mitmekesine. 13 osalejat liitusid programmiga kohe pärast ülikooli lõpetamist ja 11 otsustasid vahetada oma karjääri, tuues endaga kaasa näiteks molekulaardiagonistika laboratooriumi praktikandi, SPIN-programmi treeneri, muuseumipedagoogi, teaduri või administratiivjuhi kogemusi.

Nende seas on näiteks Eesti Välisministeeriumis rahvusvahelise meedia spetsialisti kogemusega noor mees, Tartu Ülikoolis õppejõu assistendina töötanud neiu, aga ka Terve Eesti Sihtasutuses koolitaja ja projektijuhina end teostanud noor naine.

Nüüd algab protsess, mille käigus selgub, mis kooli, mis piirkonda ja mida õpetama minnakse. Paljud noored on huvitatud inglise ja eesti keele, ajaloo, geograafia ning bioloogia õpetamisest, aga leidub ka neid, kes sooviksid õpetada saksa või vene keelt, muusikat või keelekümblust. 

“Hea meel on selle üle, et meil õnnestus täita üks oma olulisematest värbamise eesmärkidest, milleks oli tekitada meestes veelgi suuremat huvi meie programmi vastu,” ütles Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi, kelle sõnul on nad suutnud jätkata eelmisel aastal saavutatud taset, nii et ka sel aastal on ligi 40 protsenti osalejatest mehed.

Huvis programmi vastu toimus võrreldes eelmise aastaga suur hüpe. Nimelt kasvas huviliseks registreerunute arv võrreldes eelmise aastaga 65 protsenti, kokku ilmutas huvi 494 inimest. Ka kandideerijate arv kasvas ühtekokku 71 protsenti, avaldusi oli kokku 224. “Seega kandideeris sel aastal kümme inimest ühele kohale,” ütles Klaasmägi, kelle sõnul ei tasu samas ära unustada, et programmil pole kindlat arvu osalejaid, keda vastu võtame.

Vaatamata kasvule on NK jaoks jätkuvalt väljakutse, kuidas tabada kakskeelseid inimesi ning kuidas äratada neis huvi. Lisaks meestele oli 10. lennu värbamise üks eesmärkidest tuua sisse rohkem avaldusi Eesti venelastelt, et nende hulgast valida välja vähemalt neli uut osalejat. 

“Kahjuks me selle numbrini ei küündinud. Saime Eesti venelastelt 40 avaldust ja programmiga liitus vaid kaks,” tõdes Klaasmägi. “Samas, võrreldes eelmise aastaga oli erinevus siiski märgatav, sest 9. lendu laekus Eesti venelastelt kokku 16 avaldust, seega huviliste kasv oli rohkem kui kahekordne.”

Osalejatega saab lähemalt tutvuda siit: http://www.nooredkooli.ee/meist/10-lend 

Rohkem informatsiooni:
Mariell Raisma
Noored Kooli kommunikatsioonijuht
+372 55 60 2848
mariell.raisma@nooredkooli.ee