Uudised

Noored Kooli kutsub kandideerima 11. lendu

laine uudised-laine
26. september 2016

Noored Kooli (NK) kutsub üles inimesi kandideerima programmi 11. lendu. Esita endale põnev väljakutse – tule kooli õpetama ja osale põnevatel koolitustel!

Noored Kooli programm on ellu kutsutud selleks, et luua keskkond haridusliidrite põlvkonna kujunemiseks, kes töötavad laste individuaalse ja tervikliku arengu nimel, alustades neist, kellel on lisatuge enim vaja. “Meie programmil pole vanusepiirangut, nii et kõik, kes on huvitatud, andke aga tuld,” ütles NK värbamisjuht Maris Viires.

“Mulle meeldib koolis töötada, sest ma tõesti tahan anda igale lapsele rohkem tähelepanu, hoolivust ja armastust. Iga laps, kellega ma kokku puutun oma igapäevaelus, on minu jaoks väärtuslik inimene, kes aitab ka mul õppida,” rääkis Svetlana Melnikova, kes läks Noored Kooli programmiga tööle Ehte Humanitaargümnaasiumisse, kus ta õpetab eesti keelt teise keelena. “Ma tulen kooli ja sisenen klassi alati hea meelega ja naeratusega ning arvan, et just see annab mulle sisetunnet alustada just nendest, kel täna tuge kõige enam vaja. Hetkel ma õpin tundma iga õpilast ning leidma viise, et kiita igaühte individuaalselt.”

Siia programmi ei tulda üksnes õpetajaametit õppima, vaid haridusvaldkonna probleeme tundma õppima ja leidma endale rolli selles valdkonnas. “Igal aastal valime programmi üle 20 motiveeritud ja tegusa kõrgharidusega inimese ning pakume neile ainulaadse väljakutse,” rääkis valiku- ja vilistlassuhete juht Iiris Oosalu.

Kaks aastat õpetavad programmis osalejad koolis, kus nad mõjutavad otseselt iga oma õpilase arengut. Samaaegselt läbivad nad õpetamis- ja juhtimisoskuste koolituse, mis toetab nende kujunemist väljapaistvateks õpetajateks ja eestvedajateks oma kogukonnas.

Värbamist, valikut ja programmi aitavad läbi viia juhtivad Eesti ettevõtted. Koostöös Swedbanki, Merko, Alexela Groupi, Utilitase, Infortari, Magnumi ja paljude teistega valitakse välja kõige võimekamad osalejad. Kahe aasta jooksul on noortel õpetajatel ka võimalus saada juhtimisnippe otse kõige edukamatelt tippjuhtidelt.

Noored Kooli osaleja töötasu on sama mis teistel alustavatel õpetajatel. Täpne töömaht ja töötasu lepitakse kokku koolijuhiga. Noored Kooli osaleja saab programmi poolt ettevalmistuskoolituse lõppedes ühekordset stipendiumi 600 eurot.

Ida-Virumaal õpetajaks suunduvad osalejad saavad lisastipendiumi 1000 eurot kummalgi programmi aastal. Lisastipendium on ellu kutsutud, et soodustada osalejate suundumist piirkonda, kus nende panust on kõige enam vaja.

Kahe aasta lõppedes on programmis osalejate valik vaba – kes soovib tegutseda edasi koolis, kes tahab jätkata õpingutega ülikoolis või suunduda haridusvaldkonna teistele tasanditele. Umbes 80 protsenti NK vilistlasi tegutseb pärast programmi lõppu jätkuvalt hariduses. Huvitava faktina võib välja tuua, et erandlikult kõik 8. lennu lõpetajad jäid ka kolmandaks aastaks kooli edasi õpetama.

SA Noored Kooli on ellu kutsutud 2006. aastal Heateo Sihtasutuse ja Swedbanki poolt, et tuua Eesti haridusse mitmekülgse taustaga võimekaid ja motiveeritud inimesi, kes töötavad selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Toetada saab Noored Kooli “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu ja aidata tuua häid inimesi kooli.

Lähemalt loe kandideerimisest siit: http://www.nooredkooli.ee/programm

Rohkem informatsiooni:
Mariell Raisma
Kommunikatsioonijuht
SA Noored Kooli
+372 5560 2848
mariell.raisma@nooredkooli.ee