Uudised

Noored Kooli viib tuntud tippjuhid Ida-Virumaale koolitunde andma

laine uudised-laine
9. veebruar 2016

Neljas Ida-Virumaa koolis astub täna tavapärase õpetaja asemel klassi ette mitu Tallinna Vanalinna Rotary Klubisse kuuluvat tippjuhti. Ettevõtmise käivitaja on sihtasutus Noored Kooli, kes kutsub noori kandideerima programmi ning töötama vähemalt kaks aastat õpetajana koolides, kus nende panusest on kõige enam kasu.

Kiviõli, Kohtla-Järve, Jõhvi ja Lüganuse koolides astuvad täna õpetajana klassi ette seitse oma valdkonnas tunnustatud tegijat, kelle hulgas on näiteks Hans H Luik, Jaan Puusaag, Enn Veskimägi, Neeme Kuningas.

„Läheme täna suure huvi ja rõõmuga kooli, et proovida anda väike motivatsioonisäde õpilastele ja juhtida tähelepanu neile vägevatele noortele õpetajate, kes igapäevaselt meie Eesti tulevikule inspiratsiooniks ja suunanäitajaks on otsustanud olla,“ kommenteeris tänast külalisõpetajaks hakkamist Krimelte juht Jaan Puusaag. „Noored Kooli annab võimekaid noori haridusse tuues meie ühiskonnale suure panuse, meie jaoks Rotarys on oluline seda toetada ja tunnustada,“ lisas Jaan Puusaag.

„Meil on väga hea meel, et Vanalinna Rotary Klubi suurejooneline seltskond tuli kaasa meie Ida-Virumaa külalistundide ideega  ning rõõmustame, et nad on teinud otsuse Noored Kooli tegevust toetada,“ kommenteeris Noored Kooli tegevjuht Krisiti Klaasmägi. „Olen kindlel, et see koolipäev jääb pikaks ajaks meelde nende nelja kooli õpilastele ning rotariaanidele  endile. Loodame, et Ida-Virumaal leiduvatele võimalustele tähelepanu toomine aitab meil seda piirkonda teha atraktiivseks töötamise paigaks ka võimalikult paljudele järgmistele Noored Kooli osalejatele, lisas Kristi Klaasmägi.

Hetkel töötab Ida-Virumaal õpetajana kuus osalejat Noored Kooli programmist. Programm on pakkunud järgmiseks aastaks välja lisastipendiumi 1000 eurot aastas neile nooredkoolilastele, kes asuvad töötama Ida-Virumaa koolides.

Noored Kooli programmi kandideerimine on avatud kuni 13. märtsini. Väljavalitud osalejate ettevalmistuskoolitus algab aprilli lõpus ning sügisest jõuavad programmi kaudu koolidesse umbes 25 kõrgelt motiveeritud värsket õpetajat. Noored Kooli osalejate eesmärgiks on kahe aasta jooksul olla parim võimalik õpetaja oma lastele ning programmi lõppedes leida viise, kuidas jätkata haridusse panustamist, kas siis edasi koolis või mõnes muus rollis, kus neist enim kasu võiks olla. Praeguseks on programmi lõpetanud seitse lendu osalejad, kellest ligi 60% jätkab töötamist koolis ning 80% panustab jätkuvalt haridusse.

Kõigil neil, kes pole valmis veel õpetamisest oma põhitööd tegema, soovitab Noored Kooli anda üks külalistund, milles jagada oma kogemust ja süstida noortesse usku ja motivatsiooni parema tuleviku nimel pingutada. Järgmisel nädalal toimub juba kümnendat korda üleriigiline Tagasi Kooli nädal, mille raames kutsume kõiki inimesi minema koolidesse külalistunde andma. Külalistunni andmiseks tuleb ennast registreerida külalisõpetajate andmebaasi siin: www.tagasikooli.ee

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Noored Kooli kommunikatsioonijuht
5662 5888
helen.sabrak@nooredkooli.ee