Uudised

Noorteprogrammi Bridge It! uus taotlusvoor, 14.05

laine uudised-laine
8. mai 2017

 

Kas soovid arendada oma algatus- ja eestvedamisoskusi? Kas näed oma kodukohas mõnd sotsiaalset probleemi ja soovid seda lahendada, aga teadmisi ja tuge napib? Siis võib Bridge It!programm olla Sulle abiks!

DD Akadeemia kutsub Sind osalema rahvusvahelises ühiskondlike algatuste programmis Bridge It!. See on 6-kuuline programm, mis koosneb kolmest osast. Kahe suvise seminari eesmärgiks on anda erinevate algatuste kujundamiseks inspiratsiooni, süüvida projekti läbiviimiseks vajalikesse baasteadmistesse ning harjutada üheskoos selleks vajalikke oskusi. Seda kõike, et sügise tulekul viia ellu sotsiaalne algatus või projekt oma kodukohas. Saadud kogemuste najal kokkuvõtete tegemine ning uute sihtide seadmine võetakse eesmärgiks aga viimasel, talvisel seminaril.

Bridge It! on mitteformaalsetel meetoditel põhinev programm, mis keskendub suuresti just Läänemere regioonile. Seetõttu on programm mõeldud eelkõige noortele vanuses 18–28 aastatEestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Loode-Venemaalt. Programmis osalemine on tasuta, samuti kompenseeritakse osalejate sõidukulud 50% ulatuses. Programm toimub inglise keeles.

Eelmise aasta programmi osaleja Marge Nõmmik räägib oma kogemusest:

Ma soovisin Bridge it! programmis osaleda eelkõige seetõttu, et mulle tundus põnev saada uusi tuttavaid ja teha koostööd noortega just Balti regioonist sh Venemaalt. Samuti huvitas mind avaseminari teema ning soovisin saada projektikirjutamise ja läbiviimise kogemust.

Pärast programmi läbimist mõistsin, et lisaks uutele tuttavatele olin ma õppinud erinevaid meetodeid projektiidee leidmiseks ja kinnistamiseks, erinevate etappide läbimõtlemiseks ja iseenda hindamiseks. Õppisin enda mõtteid ja emotsioone jagama ning sain juurde julgust sarnaste projektide läbiviimiseks.

Loomulikult sain lisaks veel palju positiivseid emotsioone ja toredaid mälestusi, samuti murdsin nii mõnegi oma eelarvamuse.“

Seminaride ajad, teemad ja muu kandideerimiseks vajalik detailne info asub programmi koduleheküljel ning manuses olevas failis.

Kandideerimistähtaeg on 14. mai. Jääme Su taotlust ootama!

Küsimuste puhul võta ühendust Bridge It! eestipoolse koordinaatoriga Sille Sepp (aadressil sille.sepp@hotmail.com) või Domus Dorpatensise Bridge It’i kontaktisikuga Uta Kührt (aadressil: uta.kuehrt@dorpatensis.ee )

Bridge It! programmi viiakse läbi koostöös organisatsioonidega Lätist (Оrbīta), Eestist (Domus Dorpatensis ), Venemaalt (НемецкоРусский обмен) ja Saksamaalt (Theodor Heuss Kolleg).


Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensis
Stiftung Wissenschaft und Kultur Domus Dorpatensis
Foundation for Science and Liberal Arts Domus Dorpatensis
http://www.dorpatensis.ee/Domus Dorpatensis pakub ööbimisvõimalust hubastes külaliskorterites ja rendib
välja soodsaid seminariruume kesklinnas. Uuri lähemalt siit:
http://www.dorpatensis.ee/kulaliskorterid ja
http://www.dorpatensis.ee/rendi-ruume/seminariruumid

Raekoja plats 1/Ülikooli 7, 51003 Tartu, Estland/Estonia
Tel +372 7 331 345 Fax +372 7 331 340
GSM +372 53 33 30 31