Uudised

“Nopi üles!” fondis on noorte jaoks 100 000 eurot, nõustamine ja tugi

laine uudised-laine
23. jaanuar 2017
Eesti Noorsootöö Keskus annab 7–26-aastaste noorte heade ideede teostamiseks rahalist toetust, lisaks pakutakse ideede elluviimiseks koolitusi, tuge ja nõustamist.

“Nopi üles!” fondi kaudu toetatakse maksimaalselt 2000 euroga 7-26aastaste noorte projekte, milleks võib olla sündmus, objekti korrastamine, koolitus või vahendi soetamine. Fond toetas eelmisel aastal 23 noorte ideed, tänavu on eelarve kolm korda suurem, olles kasvanud 105 949 euroni.

“Nopi Üles” projektijuhi Riin Luksi sõnul on fond suurepärane ja turvaline võimalus saada esimene kogemus projekti kirjutamisest ja elluviimisest. “Projektimeeskonnas osalevad noored saavad väärtuslikke kogemusi sellest, kuidas oma ideed sõnastada, esitleda ja teostada nii, et sellest võidab terve kogukond,” ütles Luks. “Noorte jaoks on oluline, et nende tegevusel oleks mõju, mis ulataks kaugemale kui vaid vahetu sõpruskond. “Nopi Üles” on sellise mõju saavutamiseks suurepärane võimalus.”

Projektifondi algatanud Eesti Noorsootöö Keskuse direktori Edgar Schlümmeri sõnul on noored selle väga hästi üles leidnud ning enda aktiivse tegevusega toonud paljudesse Eesti paikadesse põnevaid võimalusi. “Noored tahavad ise teha ja neile tuleb selleks võimalus anda, sest just nii sünnivad nende vajadusi kõige täpseni arvestavad tulemused,” ütles Schlümmer. Noorte toetamine “Nopi Üles” tegevuste kaudu on mitmekülgselt tulemuslik, sest läbi noorte ettevõtlikkuse toetamise ei teki lisaväärtus ainult neile endile või nende kogukonnale, vaid tervele Eesti ühiskonnale laiemalt. 2016. aastal sai tänu noorte enda initsiatiivile ja “Nopi Üles” toetusele korda näiteks Põltsamaa lastebassein, kogukonna ühise pingutusena korrastati Sindis jalgpalliväljak, Hageris loodi mudelautoring, Elvasse soetati kiiged ja Räpina noortekeskusesse vahendid kokandusringi läbiviimiseks.

“Nopi Üles” uus voor algas 18. jaanuaril. Kandideerimiseks leiad juhendi siit.

2016. aasta projektide ja teiste senist tegemiste kohta saab lugeda siit või Facebooki lehel.

Kogukonna arengule suunatud noorte ideede toetamise projektifondi „Nopi Üles“ viib läbi Eesti Avatud Noortekeskuste ühendus. „Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Lisainfo:
Riin Luks
Nopi Üles projektijuht
riin.luks@ank.ee
5808 3744