Uudised

Reet Aus liitus karusnahavaba programmiga 

laine uudised-laine
12. mai 2016

MTÜ Loomus annab teada, et Aus Design OÜ liitus esimese Eesti ettevõttena rahvusvahelise Fur Free Retailer programmiga, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid.

“Meile on oluline kõigi heaolu ja see on ka põhjus, miks me oma loomingus karusnahka ei kasuta,” ütles Reet Aus. “Eetilise disainerina on mul mitu head põhjust karusnahatööstuse vältimiseks. Loomade kasvatamist farmides ei saa kuidagi eetiliseks pidada. Rõivasteks kasutatava karusnaha töötlemine on seotud väga suure keskkonnariskiga, samuti koormavad farmid loodust.”

Karusnahavabade põhimõtete kehtestamisega ühineb Aus Design OÜ selliste tuntud tippbrändide ja kauplusekettidega nagu Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, H&M, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised. Kokku on programmiga liitunud ligikaudu 300 ettevõtet üle maailma.

Fur Free Retailer programmi esindaja Eestis on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

www.furfreeretailer.com

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks. 

Lisateave:
Annika Lepp
Kommunikatsioonijuht
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus
+372 5516564,
annika@loomus.ee