artikkel

Rekordarv algatusi osaleb 28. novembril üle-eestilistel Annetamistalgutel

laine
27. november 2023
Foto:

28. novembril toimuvad viiendat korda üle-eestilised Annetamistalgud. Veebilehelt annetamistalgud.ee leiab rekordilise hulga ehk 170 algatust, mida toetada.

“Annetamine on üks lihtsamaid viise toetada enda jaoks olulisi algatusi, olgu siis oma kogukonnas või ühiskonnas laiemalt. Sel aastal on paljud Annetamistalgutel osalejad kirjeldanud ka teisi võimalusi, kuidas neile abiks olla, seega leiab igaüks endale sobiva viisi, kuidas head teha,” ütles Annetamistalgute korraldaja Heleene Lippmaa. Näiteks ootavad vabaühendused rahalise annetuse kõrval ka abi ehitus- ja korrastustöödel, veebilehe arendamise, transpordi ja kommunikatsiooniga.

Annetades 28. novembril annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” 43 algatusele, lisab Swedbank annetustele omapoolse panuse. Mida rohkem annetavad inimesed armastanaidata.ee kaudu, seda suurem on ka panga panus – 10 000 euro täitumisel lisab Swedbank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ja nii kuni 40 000 euroni välja.

Eelmisel aastal annetati Annetamistalgutel kokku 141 382 eurot. Annetamistalgute eesmärk on muuta annetamine ühiskonna loomulikuks osaks ja tuua heategevuse juurde rohkem inimesi.

Annetamistalguid korraldab Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskustega. Annetamistalgud on osa rahvusvahelisest heategevusliikumisest Giving Tuesday, mis sai alguse 2012. aastal USA-s vastukaaluks ostuhulluse päevale mustale reedele. Sel aastal tähistatakse heade tegude päeva 90 riigis.