artikkel

Siseminister kutsub üles tunnustama häid kodanikke

laine
1. oktoober 2018
Foto:
Siseminister Andres Anvelt kutsub üles esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgile, millega tunnustatakse ühiskonnaellu märkimisväärset panust andvaid inimesi.

„Need on sädeinimesed, kelle teod loovad meie ümber soojust ja helgust – nii sügisesel ajal kui aastaringselt. Nad haaravad initsiatiivi ja võtavad vastutuse häid asju ära teha. Märgakem selliseid inimesi enda ümber ja kasutage võimalust neid läbi kodanikupäeva aumärgi tunnustada,“ ütles siseminister Andres Anvelt.

Kahekümne esimest korda väljaantavate kodanikupäeva aumärkidega tunnustatakse inimesi, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Kandidaate saavad esitada kõik inimesed, olgu siis eraisikuna või organisatsiooni nimel. Kõik ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kuhu kuuluvad ka vabaühenduste esindajad ja varasem kodanikupäeva aumärgi laureaat. Et komisjon saaks teha kaalutletud otsuse, on oluline lisada oma ettepanekule põhjalik põhjendus. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 28. oktoober.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti – näiteks Ühisnädal, kus tutvustatakse vabakonna tegemisi. Kodanikupäeva aumärgid annab 28. novembril toimuval pidulikul tänuüritusel üle siseminister Andres Anvelt. Samal üritusel kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja tänavuse aasta kodaniku.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel https://www.siseministeerium.ee/kodanikupaev