Uudised

Skautide ühing annab stardi 17. ERNA matkale

laine uudised-laine
5. august 2016

Laupäeval, 6. augusti varahommikul kell 05.00 algab Eesti skautide korraldatud 17. ERNA matk. ERNA matkal osaleb seekord üle 100 osaleja enam kui 20 võistkonnas. Matka kokkupikkuseks sõltuvalt maktaliste endi poolt tehtud rajavalikust ja orienteerumisoskusest on vähemalt 50 kilomeetrit. Lõpetamine ja autasustamine toimub Kautla memoriaali pargis.

ERNA matka peakorraldaja Mihkel Tammaru sõnul on ERNA matk võimalus ennast proovile panna ja matkategevuste hulka mahuvad ka kõrgseiklusraja läbimine, esmaabi ülesande lahendamine, valmistada “gurmeesöök”, ületada miiniväli, läbida takistusriba, põgeneda vangistusest ja hoiduda vastase patrullide eest. “Sel aastal oleme saanud teha teoks mitmed ideed, mis on oodanud oma aega, loodame, et võistlejad jäävad katsumustega rahule. Enne lõpetamist ootab rajalt saabujaid ERNA SPA,” lisas matkajuht Mihkel Tammaru.

Matka eelõhtul külastas matka alguspunktile lähedal toimuvat Briti ja Eesti skautide ühislaagrit Briti suursaadik Eestis, Eesti Skautide Ühingu patroon Chris Holtby, kes sai eksklusiivse õiguse panna enne maktalisi proovile oma ronimisoskused ja julguse ERNA matka tarbeks ehitatatud kõrgseiklusrajal. “Suursaadiku sõnul oli tegemist erakordse elamusega ja usume, et elamusterikkaks kujuneb kogu matk ka kõigile seekordsetele osalejatele,” lisas Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pomm.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku üle 40 miljoni skaudi üle kogu maailma. ERNA matka läbiviijateks, keda kokku üle 70, on vabatahtlikud skaudijuhid, vanemskaudid ja skaudisõbrad üle kogu Eesti.

Matka nimele ainest andnud Erna grupp oli Talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus, mis tegi 1941. aasta suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistus. Hiljem liitus luuregrupp muu lahingutegevusega Eestis.

Lisainfo:
Mihkel Tammaru
ERNA matka korraldusmeeskonna juht
tel 525 2025

ERNA lugu