Uudised

Sõbraliku Eesti toetuskontserti külastas ligi 7000 inimest

laine uudised-laine
8. september 2015

Pühapäeval Vabaduse väljakul sõbraliku Eesti toetuseks toimunud kontserdilt käis seitsme tunni jooksul läbi ligi 7000 külastajat, üles astus 20 artisti ja seitse tuntud kõnelejat. Eri maade toite pakkusid 19 rahvuse esindajad.

Algatuse eesmärgiks on muuta avatud ja salliv osa Eestist nähtavaks. Selle õnnestumise märkideks peavad korraldajad nii kontserdil osalenute suurt hulka kui ka eraviisilisi toetusettepanekuid pagulastele inimestelt üle Eesti.

Kose Püha Nikolause koguduse eestvedamisel kudusid 70 inimest Vabaduse väljakul meetri jagu pikemaks sallivuse salli, mida jätkatakse 2018. aasta 24. veebruarini lootuses, et Eesti 100aastaseks saades kasvab ka üleüldine sallivus ja heatahtlikkus.

Kontsert ei jää vaid ühekordseks aktsiooniks ja Sõbraliku Eesti nimel tegutsetakse edasi. Algatust toetanud ettevõtete ja mitmesaja eraisiku toetus tõestavad, et inimlikuma ühiskonna nimel tahetakse panustada.

Luule Komissarov nimetas oma kõnes suurimaks sooviks, et inimesed julgeksid omavahel rääkida: “Just nimelt rääkida, otse näost näkku, mitte tagaselja, mitte internetis, mitte kuskil tagatubades. Ja teha seda rahulikult ning argumenteeritult, mitte kakeldes ja jäärapäiselt üksteisele vastu vaieldes.”

Vahur Kersna nentis, et kuigi tänaseks on hajunud laulvast revolutsioonist jäänud miraaž ühtsest Eestist ja me oleme palju erinevamad kui nahavärv, usk või armuorientatsioon, on meil lootust: “Nii kaua kuni kuulipildujad pole käsimüügis, nii kaua on meil lootust”.

Evelin Võigemast julgustas mõtisklema selle üle, millised inimesed me ise oleme, kui otsime oma hädade süüdlasena kogu aeg vaenlast.

Viimase kõnelejana pani Jaak Prints kuulajatele südamele, et kõik me vastutame iga asja eest, mis siin riigis juhtub. “Kurjus on alati agressiivsem ja aktiivsem. Aga kui ta võidab, oleme selles süüdi meie.”

Sõbralik Eesti on sõltumatu kodanikualgatus, mis ühendab Eestit salliva, toreda ja avatuna hoida soovivaid inimesi. Algatust toetavad TransferWise, GrabCAD, BLRT Grupp, Pipedrive, Adcash, Teleport, Telliskivi Loomelinnak, AKU, Musiccase, Event Center, Jadasson, Kemmerling, Warren Safety, Estonian World, Postimees, Õhtuleht, Müürileht, Massimeedia ja sajad eraisikud.

Kõnede tekstid ja salvestuse leiab www.sobralikeesti.ee/kontsert. Pildigalerii asub www.flickr.com/photos/sobralikeesti, kasutada viitega autorile.

Sõbralik Eesti algatus kestab edasi, kui me sellesse ühiselt usume ja panustame. Liitu algatusega ja toeta: www.sõbralikeesti.ee/toeta

Lisainfo:
Alari Rammo
rammo@me.com,
505 0052