artikkel

Solidaarne naistepäev 2023

laine
8. märts 2023
Foto:

Tähista naistepäeva solidaarselt – anneta vähekindlustatud naistele ja tüdrukutele menstruaaltooteid.

Kampaania käigus kogutakse kuni 13. märtsini annetusi, et toetada menstruaaltoodetega erinevaid organisatsioone/gruppe nagu naiste tugikeskused üle Eesti, Toidupank, Tasuta Asjade Turg (puuetega inimeste ja nende perede toetuseks), Eesti Pagulasabi. Aegunud sidemed ja tampoonid suunatakse Eesti Tervisemuuseumile õppematerjaliks.

Statistikaameti andmetel elas 2021. aastal absoluutses vaesuses 1,4% ja suhtelises vaesuses 22,8% Eesti elanikkonnast. Paljudel on raskusi nii toidu kui ka igapäevaste hügieenitarvete tagamisega. Igapäevase hügieenitarvete alla kuuluvad ka menstruaaltooted. See on pidev kulu, millest loobuda ei saa. Paljudel inimestel puuduvad ressursid nende hügieenitarvete ostmiseks, mistõttu võivad nad igal kuul jääda eemale ühiskonnaelust – koolist, töölt, huviringidest.

Oma panuse saad anda annetades.
Raha eest ostetakse menstruatsioonitooteid, millle soetamisel eelistatakse võimalusel keha- ja keskkonnasõbralikke tooteid ning korduvkasutatavaid tooteid (menstruaalanumad ja sidemed). Lisaks tasutakse transpordikulud. Rahalist annetust saab teha kuni 13. märtsini kell 15.00.
Konto number: EE571010011710207224
Saaja: Kristel Rannaääre
Selgitus: Solidaarne naistepäev 2023.
Kui soovid olla anonüümne annetaja, siis palun märgi see ülekandesse!