Uudised

Sotsiaalse innovatsiooni labor ootab vabaühendusi uuenduslikku kasvukiirendisse “Katapult”

laine uudised-laine
3. mai 2021

Sotsiaalse innovatsiooni labor kutsub vabaühendusi kandideerima Eesti esimesse virtuaalsesse kasvukiirendisse Katapult. Kokku neljas töötoas loovad vabaühendused endale arengustrateegiad ja sõeluvad välja innovaatilised tegevused, mis võimaldavad organisatsioonile uut arenguhüpet.

„Kasvukiirendi metoodikaks on koosloome, mis tähendab, et kõik tegevused toimuvad töötubade vormis osaliste aktiivsel panustamisel. Koosloomeline protsess arendab meeskonda ja aitab luua selle liikmete vahel konstruktiivseid suhted. Ühiselt kokkulepitud visioon ja tegevuskava aga võimaldavad asjade sujuvamat elluviimist. Koosloome tekitab ka jagatud vastutust, mis loob eeldused kiiremini edasi liikumiseks,“ selgitab koosloome kasusid kiirendi juhendaja Maris Jõgeva.

Esimesse virtuaalsesse kiirendisse oodatakse osalema kuni viite meeskonda, igas meeskonnas osalisi neli kuni kuus. Meeskonna võivad moodustada vabaühenduse liikmed, vabatahtlikud, töötajad, koostööpartnerid ja sihtrühma esindajad. Kandideerimisavaldusi oodatakse kuni 21. maini. Kuna esimese kiirendi puhul on tegemist osaliselt piloodiga, on see vabaühendustele tasuta.

Katapuldi metoodika arendaja ja Sotsiaalse innovatsiooni labori asutaja Rasmus Pedaniku sõnul on nad koosloomelist arengustrateegia metoodikat katsetanud ja arendanud mitu aastat, kuid sellist kompaktset koosloome sprinti veel pakkunud ei ole. Sprint tähendab, et arengustrateegia koostatakse koosloome meetodil, aga väga lühikese aja jooksul.

„Tulekul on kaks taotlusvooru vabaühenduse arendamiseks toetuse saamiseks: Aktiivsete Kodanike Fond juba juunis ja sügisel Kodanikuühiskonna Sihtkapitali arenghüppe taotlusvoor. Mõlemad rahastajad eeldavad, et taotlejad pakuvad projektidena välja ideed, mis on meeskonnas läbi arutatud ja kokku lepitud, kaasates kõiki olulisi osapooli. Katapult on ideaalne programm, kus ühes osapooltega ja välise eksperdi juhendamisel uusi sihte seada“, selgitas Pedanik, miks nad kasvukiirendit just nüüd vastu suve testivad.

Rohkem infot kasvukiirendi kohta ja kandideerimisavalduse leiab: https://koosloome.ee/koolitused/

Koosloome metoodika arendamist ja koosloomelist arengustrateegia katsetamist toetab Aktiivsete Kodanike Fond.

MTÜ Sotsiaalse innovatsiooni labori eesmärk on koosloome metoodika arendamine, rakendamine ja õpetamine ühiskondlike ja kogukondlike probleemide lahendamisel.

Rohkem infot:

Rasmus Pedanik
rasmus@koosloome.ee
55566489
www.koosloome.ee