Uudised

Stardib Sotsiaalse innovatsiooni labori kasvukiirendi Katapult!

laine uudised-laine
8. detsember 2021

Sotsiaalse innovatsiooni labor ootab vabaühendusi kandideerimakasvukiirendisse Katapult. Kokku neljas töötoas loovad vabaühendused endale arengustrateegiad ja sõeluvad välja innovaatilised tegevused, mis võimaldavad organisatsioonile uut arenguhüpet.

„Kasvukiirendi metoodikaks on koosloome, mis tähendab, et kõik tegevused toimuvad töötubade vormis osaliste aktiivsel panustamisel. Ühiselt kokkulepitud visioon ja tegevuskava aga võimaldavad asjade sujuvamat elluviimist. Koosloome tekitab ka jagatud vastutust, mis loob eeldused kiiremini edasi liikumiseks,“ selgitab koosloome kasusid kiirendi juhendaja Maris Jõgeva.

Virtuaalsesse kiirendisse oodatakse osalema kuni viite meeskonda, igas meeskonnas osalisi neli kuni kuus. Meeskonna võivad moodustada vabaühenduse liikmed, vabatahtlikud, töötajad, koostööpartnerid ja sihtrühma esindajad. Osalemine on meeskondadele tasuta ja neli virtuaalset töötuba toimuvad Zoom ja MIRO keskkondades 11., 18., 20. ja 25.jaanuaril. Kandideerimiseks saab avalduse täita enne 04.jaanuarit lingil: https://forms.gle/1sdHGHNWeYKrX75u7

Katapuldi metoodika arendaja ja Sotsiaalse innovatsiooni labori asutaja Rasmus Pedaniku sõnul on nad koosloomelist arengustrateegia metoodikat katsetanud ja arendanud juba mitu aastat ja suve alguses toimunud esimene kasvukiirendi andis häid tulemusi. Esimeses kasvukiirendis osalesid MTÜ Cleantech ForEst, Eesti LGBT Ühing, Eesti Folkloorinõukogu ja Sörvemaa Pärimuse Selts.

„Aasta algus on hea võimalus teha oma meeskonnas re-start ehk seade sihte ja leida uut energiat, mis võimaldab kiiret edasiliikumist ja ambitsioonikate eesmärkide saavutamist“, selgitas Pedanik, miks kasvukiirendi toimub koha aasta alguses.

Rohkem infot kasvukiirendi kohta leiab: https://koosloome.ee/koolitused/

“Katapulti” toetab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.