Uudised

Tähtaeg! 25 000-eurone starditoetus ja ideede inkubaator ootab kandidaate 2. maini

laine uudised-laine
28. aprill 2016

KÜSK ja Heateo SA ootavad 2. maini ühiskonda paremaks muutvaid ideid, millest parimad saavad suvel toimuvasse inkubatsiooniprogrammi ja 25 000 eurose starditoetuse.

Sarnased programmid on mujal maailmas aidanud käima lükata erinevaid algatusi alates linnaruumi arendustest, autistlike laste keeleõppeprogrammidest kuni pagulaste tööhõivet kasvatavate lahendusteni.

Kolme suvekuu jooksul toimub koostöös mentoritega neli praktilist koolituspäeva ja individuaalseid nõustamisi. Programmi keskmes on lahenduse sisu ja mõju ning toimiva rahastusmudeli disainimine. Augustis saavad kõik meeskonnad võimaluse testida oma ideid Arvamusfestivalil ühiskondliku innovatsiooni alal.

Heateo SA tegevjuhi Pirkko Valge sõnul puudub Eestis täna ühiskondlikke probleeme lahendavatele algatustele mõeldud inkubaator, mis aitaks sotsiaalsfääris tegutsevatel ideedel kasvada tugevateks ettevõtmisteks. “Heateo Sihtasutusel on unikaalne kogemus toimivate algatuse käivitamisest koos era- ja avaliku sektoriga. Inkubaator on meie jaoks võimalus lühikese aja jooksul mitmete meeskondadega töötada ja nende eduvõimalusi kasvatada,” lisas Valge.

Mari-Liis Dolenko KÜSKist ütleb, et konkursi vastu on seni olnud üsna suur huvi. “Loodetavasti õnnestub alates sügisest käivitada mitu ägedat algatust, mis ühiskonna valupunkte uudsel moel leevendada aitavad,” täiendas Dolenko.

Ideid saab esitada konkursi kodulehel lahendus.kysk.ee kuni 2. maini. Parimaid ideid ootab lisaks inkubaatorile 25 000 eurone starditoetus KÜSKilt. Lahendusi oodatakse nii keskkonna, hariduse, laste, turvalisuse kui mitmetes teistes valdkondades, millele tähelepanu pööramine muudaks meie ühiskonda paremaks.

Lisainfo:
Mari-Liis Dolenko
Mariliis@kysk.ee
655 6423