Uudised

Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduse Keskuses saab näha fotonäitust palmiõlist

laine uudised-laine
31. mai 2017
Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduse keskuses on kuni 24.07.2017 üleval MTÜ Mondo näitus “Palmi all”, mis räägib palmiõli loo.

Hinnanguliselt leidub palmiõli 50% kauplustes müüdavates pakendatud toidu- ja kosmeetikatoodetes, sh ka nendes, mis on toodetud Eestis: šokolaad, küpsised, kreemid jne. Kuid palmiõli tootmisega kaasneb mitmeid tõsiseid probleeme:  inim- ja tööõiguste rikkumine, põlisrahvaste elukvaliteedi langemine, loomaliikide hävimine ja keskkonnareostus. Istanduse rajamiseks metsade hävitamine mõjub kogu loomariigile.

Vihmametsade sümbolloomadest orangutanidest on alles vaid kaks liiki, kes on tänapäevaks õlipalmide istandustele kaotanud üle 90% oma Borneo ja Sumatra elupaikadest.  Et me seda teaksime ja oma tarbimises arvestaksime, on Loomaaia Keskkonnahariduse keskus just õige koht näitusele.

Lahenduseks on sellise palmiõli valimine, mis on vastutustundlikult toodetud ehk sertifitseeritud. Meie ise saame parema palmiõli heaks palju ära teha:

Kui on küsimusi, mõtteid või ettepanekuid näituse kohta või soovid seda oma asutusse või kooli, siis võtke ühendust aadressil maailmaharidus@mondo.org.ee.

Kontakt:

Kristina Mänd, MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja

Näitus  on valminud Eesti Vabariigi Välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest toetatud projekti „Arengukoostöö teadlikkuse tõstmine noorte ja arvamusliidrite hulgas“ ning Euroopa Komisjoni ja EV Välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest rahastatud projekti „Supply Cha!nge. Muudame poeketid õiglaseks“  raames, mille eesmärk on muuta kauplusekettide omatooted õiglasemaks ja  säästlikumaks. Näitus ei pruugi väljendada Euroopa Komisjoni ega EV Välisministeeriumi vaateid.