artikkel

Täna INF4 tähtaeg, uued vormid tulumaksusoodusel

laine
1. veebruar 2016
Foto:

Täna tuleb  tulumaksusoodustusega vabaühendustel esitada maksuhaldurile INF4 vorm (ka nullidega), kus deklareeritakse teadaolevate registri- ja isikukoodidega (leiab pangakonto väljavõttelt) residentide annetused (ja koolitajatel INF3 vormil koolituskulud).

Neilt vormidelt läheb maksutagastuste teave füüsilise isiku tuludeklaratsioonidele. Anonüümseid ja välismaiseid deklareerima ei pea. Mitterahalistele annetustele tuleb ise määrata turuhind, tasuta teenuseid ei saa deklareerida.

1. märts on aga järgmine tähtpäev taotluse esitamiseks, et nimekirja pääseda. Selleks on mullusest varasemast lühem ja lihtsam vorm TMIN, aga tingimus, et enne peab olema tegutsetud pool aastat ja esitatud selle kohta majandusaasta aruanne (jah, võibki selline suvapikkusega olla).

Ka 1. juuliks esitatav INF9 vorm on tänavusest lühem ja tekkepõhine – aastaaruandest erinevalt tuleb vaid lahku lüüa annetused ja muud toetused; samuti enda poolt edasiantud kingitused-annetused. Uuenduseks on, et kõik stipendiaadid tuleb kirja panna isikukoodide/nimede ja summadega, samuti lõpus seletada vabas vormis, kuidas tegutseti mullu avalikes huvides ja heategevuslikult. Tollele väljale kirjutage: kelle huvides tegutsesite (sihtrühmad), milliseid tooteid-teenuseid pakkusite ning kui midagi neist oli tasuline, siis mis hinnaga ja kas keegi sai ka soodustusi. Selle põhjal hindab MTA, kas tegutsete jätkuvalt heategevuslikult.

Meenutuseks, et nimekirjast kustutatakse nüüd mingi kaalumiseta ühing, kes on kolm korda järjest hilinenud mis tahes aruande, deklaratsiooni või maksusumma tasumisega.

Vormid ja lisainfo MTA uuenenud kodulehel http://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/nimekirjas-olevale-mittetulundusuhingule-sihtasutusele