Uudised

Täna peetakse eeltalgud Tallinna Botaanikaaias, Teeme Ära talgupäev juba ülehomme

laine uudised-laine
2. mai 2019

Teeme Ära talgupäeva meeskond koos vabatahtlikega lükkab täna üle-eestilisele talgupäeva nädalale hoogu Tallinna Botaanikaaias keskpäeval algavate eeltalgutega. Sellega innustatakse kõiki eestimaalasi osalema laupäeval, 4. mail peetaval Teeme Ära talgupäeval. Tänahommikuse seisuga on talguveebi kirja pandud üle 1900 talgu enam kui 21 000 osalejaga, ent abikäsi oodatakse kõikjal veelgi enam. Talgulisena saab end jätkuvalt kirja panna aadressil www.teemeara.ee.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et eeltalgud märgivad talgunädala jõudmist haripunkti. „Paljudes kohtades on talgutöödega juba alustatud, kuid igakevadine suur talgupäev näitab oma tänavust väge ikkagi ülehomme, maikuu esimesel laupäeval, nagu eestimaalaste heaks traditsiooniks on kujunenud,“ rääkis Tüür. Ta lisas, et talguid saab kirja panna ja teisi kaasa kutsuda reede õhtuni aadressil www.teemeara.ee.

Nagu ikka, on Teeme Ära talgupäeval teretulnud kõik tööd ja tegemised, mis kodukandis vajavad ühist ärategemist. Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on sel kevadel üks üleskutse korrastada oma kodukandis laulu- ja tantsupeo tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku. Samuti kutsutakse eestimaalasi kaasa lööma õueraamatukogude meisterdamise algatuses ning osalema nurmenukutalgutel, mille eesmärgiks on aidata Tartu Ülikooli teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda. Nurmenukutalgute vaatluse tulemused saab sisestada värskelt valminud nurmenuku nutiveebi aadressil www.nurmenukk.ee.

Talgupäeval osalejad võivad endale talguveebist välja printida talguhundi passi, Teeme Ära talgupäeval kaasalöömist tähistava tunnuskirja, mis annab ühtlasi juurdepääsu mitmetele talgupäeva partnerite eripakkumistele. Näiteks on talguhundi passi omanikele grupiga reisides kuni 5. maini kõigil Elroni liinidel sõit poole soodsam. Kõik talguhundi passi omanikele mõeldud pakkumised leiab aadressilt http://www.teemeara.ee/talgulisele/pass/pakkumised-talguhundi-passi-omanikule. Talgujuhtidele mõeldud pakkumisi näeb siit http://www.teemeara.ee/talgujuhile/pakkumised.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tamrex, H&M, Vizeum, Omniva, Tele2, Nordic Hotel Forum, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA jt.

Talgute stardipakette aitasid kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Terviseamet, Corny, Vilma, Bauhof, Salvest, Tallink, MTÜ Lilleoru, National Geographic Eesti, Balti Logistika ja Ecoprint. Paketid toimetab talgujuhtidele kätte Omniva.

Teeme Ära talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige vajalikumad tööd. Talgute registreerimine talguveebis algas märtsis, stardipakettide laialisaatmine ja talguliste kirjapanek saavad hoo sisse aprillist ning ühine üle-eestiline talgupäev toimub traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval. 2018. aastal korraldati üle Eesti kokku 2177 talgut, millest võttis osa 53 128 inimest ehk 4% eestimaalastest. 

Täpsem info: www.teemeara.ee

Tarmo Tüür, Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, tel 534 11020, e-post tarmo@elfond.ee

Teate edastas: Erkki Peetsalu, Teeme Ära talgupäeva meeskonna liige, tel 501 8100, e-post erkki@maailmad.ee