artikkel

Täna selguvad kodanikuühiskonna aasta tegijad

laine
2. veebruar 2024
Foto:

Täna, 2. veebruaril kuulutatakse välja kodanikuühiskonna aasta tegijad ja aasta vabatahtlikud. Eesti Vabariigi president Alar Karis annab tunnustused üle kell 13.00.

Eelmise aasta kodanikuühiskonna tegijad ja aasta vabatahtlikud valis komisjon välja ligi 130 esitatud kandidaadi seast. Neid tunnustatakse kaheksas kategoorias: aasta vabatahtlikud, vabatahtlike kaasajad, aasta ettevõte, aasta avaliku võimu esindaja, aasta tegu, aasta hääl, aasta missiooniinimene ja aasta vabaühendus. Viimati nimetatu saab ka 5000 euro suuruse autasu Vabaühenduste Liidult.

„Tunnustuste saajate nimekiri on küll tänavu kirju nagu rahvariideseelik, aga igati 2023. aastal kulmineerunud väljakutsete ja saavutuste, pingutuste ja tulemuste nägu,” ütles Vabaühenduste Liidu juhataja Triin Toomesaar. „Olgu tegemist panusega riigikaitsesse või sotsiaalsfääri, loodushoidu või kultuuri, need inimesed ja algatused on näinud vajadust käed külge lüüa – ja kohati teinud aastaid tööd selle nimel, et elu Eestis ja maailmas oleks turvalisem, tervem, võrdsem, kokkuhoidvam.“

„Viimane kodanikuühiskonna uuring näitas, et Eestis on vabatahtlike osakaal kasvamas, keskeltläbi kuus inimest kümnest on olnud vabatahtlikud,“ ütles siseminister Lauri Läänemets. „Vabatahtlikus tegevuses osaleb võrreldes muu Euroopaga pisut vähem eakaid inimesi. Selle valguses on mul eriti hea meel, et täna saame tunnustada inimesi erinevatest vanuserühmadest.“

Tunnustamist korraldab Vabaühenduste Liit koostöös Siseministeeriumi, Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Eesti Vabariigi presidendi kantseleiga.

Fotol eelmisel aastal tunnustatud tegijad ja vabatahtlikud. Foto Karl-Kristjan Nigesen.