artikkel

Täna selguvad kodanikuühiskonna aasta tegijad

laine
20. jaanuar 2023
Foto:

Täna, 20. jaanuaril kuulutatakse välja kodanikuühiskonna aasta tegijad ja aasta vabatahtlikud. Eesti Vabariigi president Alar Karis annab tunnustused üle kell 13.00.

Eelmise aasta väljapaistvamad kodanikuühiskonna tegijad valiti enam kui 800 esitatud kandidaadi seast ja neid tunnustatakse seitsmes kategoorias: aasta vabatahtlikud, vabatahtlike kaasajad, vabatahtlikku tegevust edendanud ettevõte, aasta ettevõte, aasta tegu, aasta missiooniinimene ja aasta algatus. Viimane saab 5000 euro suuruse autasu Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

“2022. aasta möödus suuresti Ukraina ja ukrainlaste abistamise tähe all, oma hindamatu panuse andsid mitmed vabaühendused ja väga paljud vabatahtlikud. Hea meel on tunnustada neid, kes keerulisel ajal koostööd tegid, koos sai kindlasti mõjusamalt tegutseda,” ütles Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf.

„Iga vabatahtlik, kes toob kokku inimesed ja muudab meie elus midagi paremaks, teeb kogukonna ja Eesti tugevamaks. Möödunud aasta näitas, kui oluline vabatahtlike tegevus oli ja on – ühiskonnas mobiliseeruti Ukraina aitamiseks kohe ja kiiresti, meie vabatahtlikud ja vabakond olid paremini valmis kui riik. See on näide vabatahtliku panuse mõjust ja võimust kujundada ühiskondlikke hoiakuid ja suunata valitsuse tegevust,“ ütles siseminister Lauri Läänemets.

Tunnustamist korraldab Vabaühenduste Liit koostöös Siseministeeriumi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Eesti Vabariigi presidendi kantseleiga.